صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

زیان حداقل یک هزار و ۷۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ
داخلی
چهارآیین اظهار کرد: با وجود تعداد بالای مرغداران در کشور، انحصار یا دست‌های نامرئی در بازار وجود ندارد که بتواند در افزایش قیمت نقش ایفا کند، به همین دلیل دولت باید قیمت گذاری مرغ را رها کند و...


به گزارش مرکز طیوران برومند چهار آیین، عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی از افزایش ۱۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری نزدیک ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۱ هزار تومان است.

وی پرداخت حقوق کارمندان و کارگران و واریز یارانه‌ها را دلیل اصلی افزایشقیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: باتوجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که تا چند روز آینده قیمت مرغ مجدد ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان افزایش یابد.

چهار آیین نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: عرضه با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان حداقل یک هزار و ۷۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه اعلام نرخ مصوب همچنان در پیچ و خم کار‌های اداری است، بیان کرد: اگرچه قرار بود در ۲۰ خرداد جلسه ستاد تنظیم بازار برای بررسی و اعلام نرخ مصوب تشکیل شود، اما بنا به دلایل نامعلوم این جلسه برای بار دوم به تعویق افتاد، تاکنون زمان مشخصی از سوی ستاد تنظیم بازار برای اعلام نرخ مصوب اعلام نشده است چرا که بررسی قیمت تمام شده محصول از سوی کارشناسان همچنان ادامه دارد.

چهارآیین با انتقاد از افزایش هزینه‌های تولید گفت: در کمتر از یک‌ماه گذشته قیمت واکسن طیور ۳ برابر و قیمت برخی مکمل‌های خوراک از جمله لیزین و متیونین ۵ برابر رشد داشته که این امر هزینه تمام شده تولید را تحت تاثیر خود قرار داده است.

چهار آیین با اشاره به اینکه نرخ نهاده‌های دامی در بازار بالاست، افزود: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۴ هزار و ذرت یک هزار و ۷۵۰ تومان در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد که با نرخ مصوب فاصله معناداری دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه انحصاری در بازار مرغ وجود ندارد، اظهار کرد: با وجود تعداد بالای مرغداران در کشور، انحصار یا دست‌های نامرئی در بازار وجود ندارد که بتواند در افزایش قیمت نقش ایفا کند، به همین دلیل دولت باید قیمت گذاری مرغ را رها کند و مدیریت قیمت را به عرضه و تقاضا واگذار کند.

وی با اشاره به اینکه ایران سهم چندانی در صادرات مرغ به کشور‌های همسایه ندارد، گفت: با وجود آنکه سالانه ۳ میلیون تن به کشور‌های اطراف مرغ صادر می‌شود، اما به سبب دخالت نابجای وزارت صمت، سهم ایران به یک درصد نمی‌رسد.

چهار آیین در پایان با انتقاد از این مسئله که نوسان قیمت مرغ ارتباطی به صادرات ندارد، تصریح کرد: سالانه ۳ هزار تن مرغ به کشور‌های اطراف صادر می‌شود و از آن جا که این میزان مصرف یک هفته کشور را تشکیل می‌دهد، پس چطور ممکن است که در افزایش قیمت تاثیر گذار باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 30 خرداد، 1398 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,467
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,743
مهمان: 461
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 461
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]