صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

سمنان استان مهم در تامین گوشت مرغ پایتخت است
داخلی
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: سمنان با برخورداری دست کم ۵۰۰ واحد تولیدی استان مهم و راهبردی در تامین گوشت مرغ مصرفی و موردنیاز هموطنان در پایتخت است...


به گزارش مرکز طیوران غلامرضا کاتب در آئین بهره برداری طرح توسعه یک واحد مرغداری در منطقه کهن آباد آرادان افزود: اکنون بیش از ۷۰ درصد مرغ تولیدی سمنان به استان تهران ارسال می‌شود که باید با برنامه ریزی اصولی این میزان از تولید افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد: توسعه استان سمنان در بخش کشاورزی، دام و طیور در سال‌های گذشته مطلوب بود، اما باید از ظرفیت مرغداری برای ایجاد اشتغال در سمنان بیشتر بهره برد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرستان‌های گرمسار و آرادان ظرفیت‌های قابل توجهی در تولید مرغ گوشتی و تخم گذار دارند که باید با رفع موانع تولید، برای توسعه این بخش از اقتصاد استان سمنان تلاش کرد.

کاتب اضافه کرد: آرادان بیش از ۳۰ درصد از کل مرغ استان سمنان را تولید می‌کند که با توجه به ظرفیت‌ها باید از این شهرستان حمایت ویژه ای داشت.

وی ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی، دام و طیور باید در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و با این راهبرد می‌توان کشور را از واردات گوشت و مرغ خودکفا کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش کشاورزی ظرفیت مهم اقتصادی در سمنان است که در کنار توجه به بخش صنعت و معدن دولت باید به این بخش هم نگاه ویژه داشته باشد.

در این آئین مرتضی رضایی، معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی، جمعی از مدیران استان سمنان شهرستان آرادان حضور داشتند، ۱۱ واحد مرغداری در آرادان فعال است و این شهرستان با دست کم ۱۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان سمنان قرار دارد.

۵۱۱ واحد انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۲۰ هزار قطعه و بقیه واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.

منبع: ایرنا

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 30 خرداد، 1398 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,331
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,359
مهمان: 442
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 442
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]