صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولیدکنندگان مرغ سود چندانی نمی‌کنند
داخلی
حسن‌زاده قیمت فروش مرغ زنده در مرغداری را نیز براساس تسویه 70 تا 75 روز 5250 تا 5350 تومان اعلام کرد و گفت: این روند اگر ادامه داشته باشد فقط می‌توان گفت مرغداران ما زیان نمی‌کنند و...


جام جم: در همین حال عطاءالله حسن‌زاده، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران با اشاره به تاثیرگذاری استان‌های گیلان و مازندران در قیمت گوشت مرغ تهران گفت: به دلیل افزایش گرمای هوا در این مراکز تولیدی میزان تولید مرغداران کاهش یافته و همین روند عامل افزایش قیمت‌ در بازار شده است. حسن‌زاده افزود: تنش‌گرمایی در واحدهای تولیدی باعث شده که روند عرضه و بارگیری مرغ به سمت کشتارگاه‌ها با اخلال مواجه شود و همین امر عاملی برای کاهش عرضه و در نهایت افزایش قیمت در بازار بوده‌ است.

این مقام صنفی با اشاره به این‌که سهم تولیدکنندگان از هدفمندی یارانه‌ها برای بهسازی تجهیزات ارائه نشده است به خبرنگار ما گفت: تنها در سال 92 رقمی از سوی دولت برای این کار پرداخت شد که در همان دوره شاهد نوسازی و بهسازی دستگاه‌ها و تجهیزات مرغداری بودیم، اما از آن به بعد هیچ مبلغی برای تجهیز و تکمیل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مورد نیاز مرغداری‌ها پرداخت نشده که باعث آسیب‌پذیری تولید‌کنندگان شده است.

وی با اشاره به این‌که قیمت مرغ امروز بالا نیست و مرغدار فقط 150 تومان سود می‌کند، افزود: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های تولید، امروز قیمت تمام‌شده تولید یک کیلوگرم گوشت مرغ در واحدهای تولیدی با درنظر گرفتن جوجه یکروزه 2500 تومانی تقریبا 5150 تومان است که این رقم فقط 150 تومان برای تولیدکننده سودآوری دارد.

حسن‌زاده قیمت فروش مرغ زنده در مرغداری را نیز براساس تسویه 70 تا 75 روز 5250 تا 5350 تومان اعلام کرد و گفت: این روند اگر ادامه داشته باشد فقط می‌توان گفت مرغداران ما زیان نمی‌کنند. بنابراین نباید به بازار تنش داد و برطبل ارزان شدن مرغ کوبید، چون در این صورت شاهد تعطیلی واحدهای بیشتری در این زمینه و در نهایت وابستگی به واردات خواهیم بود.

به عقیده وی، قیمت واقعی و منطقی مرغ در سطح خرده‌فروشی با توجه به هزینه‌های تولید 8500 تومان است که باید برای رسیدن به این قیمت با نهادها و سازمان‌های مرتبط رایزنی‌هایی صورت پذیرد، این درحالی است که شرکت پشتیبانی همچنان با قیمت‌های سه سال پیش درحال خرید گوشت مرغ از تولیدکنندگان است. این مقام صنفی درباره آینده قیمتی بازار نیز به جام‌جم توضیح داد: این روند یعنی افزایش قیمت‌ها قطعا تا پایان هفته متوقف خواهد شد و شاهد ثبات قیمتی خواهیم بود، اما نباید فراموش کنیم که مرغ امروز گران نیست که به دنبال ارزان شدنش باشیم، زیرا تقریبا قیمت مرغ منطقی شده است.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 20 تیر، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,719
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,360,463
مهمان: 538
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 538
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]