صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

علاقه قطری ها به خرید گوسفند سنجابی ایران
داخلی
کیوان کاشفی با اشاره به پتانسیل خوبی که در بازار قطر برای گوشت ایران وجود دارد، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد 95 درصد گوشت قطر به غیر از برخی از انواع گوشت ...


کیوان کاشفی، رئیس اتاق کرمانشاه می گوید فرصت خوبی برای صادرات گوشت و دام زنده به قطر است و باید محدودیت ها در این زمینه رفع شود.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه ممنوعیت صادرات دام زنده مشکلی از گرانی گوشت حل نکرده است، گفت: اکنون بهترین زمان برای صادرات دام زنده به کشور قطر است و می‌توانیم برای سال‌های متمادی گوشت ایران را در بازار قطر جا بیندازیم.

کیوان کاشفی با اشاره به پتانسیل خوبی که در بازار قطر برای گوشت ایران وجود دارد، اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد 95 درصد گوشت قطر به غیر از برخی از انواع گوشت مانند گوشت شتر، وارداتی است و کشورهای مختلفی صادرات گوشت به قطر دارند.

وی ادامه داد: در شرایطی که قیمت گوشتی مانند گوشت استرالیا در قطر تقریبا  330 ریال است، گوشت و دام سبک ما در قطر حدود 1190 ریال به فروش می‌رسد و یکی از گوشت‌های گران در این کشور است.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه با وجود این قیمت گران باز هم قطری‌ها علاقه زیادی به گوشت و دام زنده ایران دارند، یادآوری کرد:گوسفند نژاد سنجابی از جمله گوشت‌های محبوب بین قطری‌ها و البته تمام دنیا است، چون بیش تر چربی این نوع نژاد در قسمت خاصی از بدن آن متمرکز می‌شود و گوشت آن چربی کمتری دارد.

کاشفی افزود: متاسفانه با وجود این اقبال خوب، مهم ترین مشکل کنونی ما عدم اجازه صادرات رسمی دام زنده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون هیچگونه کالایی در کشور ما به جز مواد مخدر و چند کالای دیگر ممنوعیت صادرات ندارد، تاکید کرد: وقتی که صادرات چیزی به نفع کشور نباشد، روی آن تعرفه می‌بندند که دیگر صادرات به صرفه نباشد، اما نباید ممنوعیت صادرات داشته باشیم.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق ایران، در خصوص صادرات دام زنده اکنون به دلیل اینکه قرنطینه انجام نمی‌شود، عملاً صادرات غیرممکن شده است.

کاشفی خاطرنشان کرد: دلیل این امر نیز تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت گوشت در داخل عنوان می‌شود.

وی چنین استدلالی را پیش پا افتاده خواند و یادآوری کرد: در جلسات کارشناسی هم بارها این موضوع را اعلام کردیم که ممنوعیت شش ماهه صادرات دام تاثیری در قیمت گوشت در بازار کشور نداشته و می‌توان با روش‌های مناسب تنظیم بازار و حتی واردات، بازار داخلی گوشت را مدیریت کرد.

رئیس اتاق کرمانشاه گفت: در چنین شرایطی که فرصت خوبی در بازار قطر برای خرید دام زنده ایران مطرح است، بهترین موقعیت است که گوسفند ایران را در قطر برای سال‌های متمادی جا بیندازیم.

به گفته کاشفی، مکاتباتی هم در این خصوص صورت گرفته و پیشنهاد می‌شود فعلاً حداقل صادرات دام زنده را به قطر برقرار کنیم. 

ارسال شده در مورخه : شنبه، 10 تیر، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,430
بازدید ديروز : 3,957
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir