صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

آنفلوآنزای پرندگان نیمی از چین را فرا گرفت
خارجی
کمیسیون بهداشت ملی چین در همین رابطه به همه مسئولان و نهادهای دولتی در استانهای مختلف نسبت به شیوع این بیماری که تقریبا گسترده ترین در نوع می باشد هشدار ...


 بیماری آنفلوآنزای پرندگان که برخی از ویروس های آن کشنده اعلام شده، تاکنون در نیمی از سرزمین پهناور چین شیوع پیدا کرده و 87 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.  به گزارش ایرنا، شیوع این بیماری در چین به حدی گسترده است که فقط در ماه ژانویه امسال اعلام شد 79 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند که وضعیت نگران کننده ای را بوجود آورده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین در همین رابطه به همه مسئولان و نهادهای دولتی در استانهای مختلف نسبت به شیوع این بیماری که تقریبا گسترده ترین در نوع می باشد، هشدار داده اما گفته است که بیماری به رغم شیوع سریع تحت کنترل است.
با سرایت ویروس «اچ 7 ان 9» در نقاط مختلف چین در روزهای اخیر مقامات محلی در این کشور بارها هشدارهایی را صادر کرده اند.
کمیسیون بهداشت ملی و تنظیم خانواده چین نیز روز پنجشنبه در تارنمای خود تایید کرد که بیماری در 16 استان و شهر و تقریبا در نیمی از کشور شیوع پیدا کرده است.
شمار مرگ و میر ناشی از ابتلای به این بیماری در چین تا روز دوازدهم فوریه امسال87 نفر اعلام شده که 79 نفر آنها مربوط به ماه ژانویه است و این کمیسیون نسبت به افزایش شمار کشته ها هشدار جدی داده است.
این گسترده ترین شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان از سال 2013 است که شناسایی شد و بیشتر موارد ابتلا در دلتای رود مروارید و رودخانه «یانگ تسه» بزرگترین رود چین گزارش شده است.
تاکنون سابقه نداشته است شمار کشته های این بیماری در چین طی یک ماه بیشتر از 35 نفر باشد اما این بار و در ماه ژانویه در این کشور شمار کشته ها به شکلی نگران کننده افزایش یافته است.
آنفلوآنزای پرندگان به رغم اینکه شیوع آن به شدت شیوع آنفلونزای انسانی در بین انسان ها نیست و خیلی سخت از پرنده به انسان منتقل می شود، اما در صورت انتقال، درصد تلفات و کشندگی آن بالا است و به همین دلیل، مجامع بین المللی روی کنترل این بیماری خیلی تاکید دارند.
در سال های اخیر، برای کنترل این ویروس خطرناک توافق هایی میان سه سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (FAO)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بهداشت جهانی دام (OIE) صورت گرفته است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 7 اسفند، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,207
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,361,921
مهمان: 665
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 665
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]