صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

هیچ هورمونی در تولید گوشت مرغ استفاده نمی‌شود
داخلی
دکترکریم زنگیلی گفت: رشد سریع و بازدهی مناسب مرغ گوشتی در واحدهای پرورش صنعتی مربوط به عواملی هم‌چون اصلاح نژاد، تنظیم جیره و محیط پرورش و سایر اصول علمی در این حرفه است...


کارشناس بررسی، مبارزه و مراقبت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان یزد گفت: برخلاف تصور عموم، در تولید گوشت‌مرغ هرگز از هیچ هورمونی برای افزایش رشد استفاده نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر «کریم زنگیلی» در ا باره گفت: رشد سریع و بازدهی مناسب مرغ گوشتی در واحدهای پرورش صنعتی مربوط به عواملی هم‌چون اصلاح نژاد، تنظیم جیره و محیط پرورش و سایر اصول علمی در این حرفه است.

وی هم‌چنین اظهار کرد: ماکیان گوشتی به‌عنوان منبع ارزان و با کیفیت پروتئین محسوب می‌شوند و رعایت نکات بهداشتی و قرنطینه‌ای علاوه بر دوره پرورش در کشتارگاه‌ها و زنجیره توزیع آن، اهمیت بسیار زیادی دارد و بدین منظور ضروری است که دوره پرهیز مصرف دارویی قبل از کشتار و بهبود ساختارهای بهداشتی و مدیریت کشتارگاه‌ها مورد توجه بیشتری قرار گیرد.   

کارشناس بررسی، مبارزه و مراقبت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان یزد در ادامه خاطرنشان کرد: البته با فعال شدن سامانه پایش و مراقبت از بیماری‌های طیور، همه مراحل پرورشی اعم از جوجه‌ریزی، واکسیناسیون، بروز بیماری و درمان در این سامانه ثبت و آنالیز و تنها با رعایت ضوابط بهداشتی و فاصله زمانی بین دو دوره، مجوز جوجه‌ریزی صادر می‌شود.

به گفته‌ی زنگیلی، طی 10 ماه ابتدای سال جاری، بیش از 20 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان یزد تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی صورت گرفته است.

این مسئول از مرغداران خواست که با رعایت دقیق دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی در همه مراحل پرورش اعم از خرید جوجه، حمل و نقل، بهداشت سالن‌های پرورش، واکسیناسیون، درمان و اعمال محدودیت‌های زمانی قرنطینه‌ای، علاوه‌بر تضمین موفقیت فعالیت اقتصادی خود، در جلوگیری از اشاعه بیماری‌های طیور و تأمین گوشت مرغ سالم برای جامعه، سهیم باشند.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 5 اسفند، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,380
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,362,425
مهمان: 559
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 559
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]