صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صادرات تخم‌مرغ متوقف شده است
داخلی
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ در سال جاری بسیار کم شده است، گفت: ترکیه و پاکستان با قیمت کمتر از ایران تخم‌مرغ را در بازارهای منطقه عرضه می‌کنند و ما قدرت ...


رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ در سال جاری بسیار کم شده است، گفت: ترکیه و پاکستان با قیمت کمتر از ایران تخم‌مرغ را در بازارهای منطقه عرضه می‌کنند و ما قدرت رقابت با آنها را به لحاظ قیمت نداریم.

ناصر نبی‌پور در گفت‌وگو با فارس گفت: در صادرات تخم‌مرغ قدرت رقابت با ترکیه و پاکستان را نداریم و این کشورها با قیمت پایین بازار منطقه را در دست گرفته‌اند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: ترکیه با توجه به مشوق‌های صادراتی هر کیلوگرم تخم‌مرغ را با قیمت حدود 2 هزار تومان صادر می‌کند.

نبی‌پور با بیان اینکه قیمت عرضه تخم‌مرغ صادراتی ما حدود 2500 تومان است، اظهار داشت: این در حالی است که به دلیل مازاد تولید تخم‌مرغ در کشور، هر کیلو تخم‌مرغ را با هزار تومان زیر قیمت تمام شده عرضه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برای ایجاد تعادل در قیمت، سالانه باید حداقل 100 هزار تن تخم‌مرغ صادر شود، بیان داشت: در دو هفته گذشته صادرات تخم‌مرغ به دلیل عدم رقابت‌پذیری از نظر قیمت متوقف شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: البته کیفیت تخم‌مرغ پاکستانی با تخم‌مرغ ایرانی اصلا قابل مقایسه نیست اما از آنجا که قیمت تمام شده تخم‌مرغ آنها پایین‌تر از تخم مرغ تولیدی ما است این کشور در صادرات تخم‌مرغ به افغانستان جای ما را گرفته است.

نبی‌پور بیان داشت: از ابتدای امسال صادرات تخم‌مرغ به شدت کاهش یافته و به جرات می‌توان گفت که تا امروز کمتر از 2 هزار تن تخم‌مرغ صادر شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که سال گذشته هم مشکل قیمت تمام شده و قیمت صادراتی وجود داشت و صادرکنندگان معتقد بودند امکان رقابت در بازارهای منطقه را ندارند، اما صادرات نسبت به سال 93 افزایش داشت، گفت: اگرچه سال گذشته با افزایش میزان صادرات تخم مرغ 94 هزار تن از این محصول صادر شد اما برنامه‌ریزی برای صادرات منجر به این موضوع نشد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: سال گذشته با بروز آنفلوانزای پرندگان در ترکیه متقاضیان خرید تخم‌مرغ، بخشی از تخم‌مرغ مورد نیازشان را از ایران خریداری کردند و همین مطلب باعث افزایش صادرات تخم‌مرغ ایران شد.
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 26 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,773
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir