صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

بیماران تنفسی مرغ سبز مصرف کنند
داخلی
حسین‌زاده بیان کرد: واقعیت اینست که با فرایندهای اصلاح نژادی و انتخاب نژادهای کارآمدتر و نیز بهینه‌ سازی شرایط پرورش و تولید براساس نظرات کارشناسی، ضریب تبدیل مناسب به منظور...


رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند، با اشاره به اینکه مرغ سبز مرغی است که بدون مصرف آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش رشد یافته، گفت: مصرف مرغ سبز را برای مصرف خانوار و بویژه خانم‌های باردار، کسانیکه سابقه بیماری‌های آلرژیکی و تنفسی دارند و بیماران دارای ضعف سیستم ایمنی توصیه می‌شود.

ایسنا:فردین حسین‌زاده  اظهارکرد: پرورش مرغ صنعتی از دیرباز با شائبه‌هایی برای مصرف کنندگان همراه بوده است.

وی ادامه داد: مرغ‌های مصنوعی، ماشینی، هورمونی الفاظی است که کاربرد آن، ذهنیت نامطلوبی را برای مصرف‌کنندگان تداعی می‌نماید.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند با بیان اینکه طرح این گونه موارد از کجا نشات می‌گیرد، تصریح کرد: پرورش جوجه یک‌روزه طی یک دوره 40 روزه و رسیدن به وزن بالای 2 کیلوگرم شاید برای غیر متخصصین امر، قابل هضم نباشد لذا اظهار نظرات سهوی یا عمدی از سوی برخی، نمی‌تواند ملاک ارزیابی قرار گیرد.

حسین‌زاده بیان کرد: واقعیت اینست که با فرایندهای اصلاح نژادی و انتخاب نژادهای کارآمدتر و نیز بهینه‌ سازی شرایط پرورش و تولید براساس نظرات کارشناسی، ضریب تبدیل مناسب به منظور بالابردن بازدهی تولید و افزایش وزن بیشتر با مصرف خوراک کمتر دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: ولیکن فراکنی و طرح موضوعاتی نظیر استفاده از هورمون در مرغ‌های پرورشی نه تنها عملی ‌و علمی نبوده بلکه برای مرغدار نیز مقرون به صرفه نیست.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند یادآور شد: کلیه مرغداری‌ها تحت نظارت دامپزشکی در طول دوره پرورش به لحاظ انجام واکسیناسیون، پیشگیری از بیماری‌ها و نحوه مصرف داروها پایش شده و مردم می‌توانند با ارسال کد رهگیری روی بسته‌بندی محصولات به سامانه پیامکی دامپزشکی با شماره" 30008903" ، از شرایط پرورش و تولید آن مطلع شوند.

حسین‌زاده با بیان اینکه دلیلی بر عدم تایید گوشت مرغ تولیدی معمول در مراکز مجازعرضه نیست، خاطرنشان کرد: اگر به این محصول درجه کیفی خوب تعلق بگیرد مرغ سبز با نظارت‌های خاص و نمونه‌برداری‌های آزمایشگاهی ویژه در طول دوره پرورش و به لحاظ ایمن بودن برای جمعیت فوق‌الذکر درجه عالی را کسب می‌نماید.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 25 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,591
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir