صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

ورشکستگی صنعت مرغداری را تهدید می‌کند
داخلی
تولید سالانه 2 میلیون تن  گوشت مرغ در حالی است که مرغداران طی دو سال گذشته همواره از وضعیت بازار و پائین بودن قیمت عرضه آن شکایت داشته و بارها اعلام کرده‌اند که صنعت مرغداری...


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس یکی از افتخاراتی که وزارت جهاد کشاورزی در دو سال گذشته بسیار آن را عنوان کرده، خودکفایی در تولید گوشت مرغ است.

براساس این گزارش حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی میزان تولید گوشت مرغ در کشور را سالانه حدود 2 میلیون تن و ظرفیت صادرات آن را حدود 10 هزار تن در ماه عنوان کرده است.

تولید سالانه 2 میلیون تن  گوشت مرغ در حالی است که مرغداران طی دو سال گذشته همواره از وضعیت بازار و پائین بودن قیمت عرضه آن شکایت داشته و بارها اعلام کرده‌اند که صنعت مرغداری در صورت ادامه این روند، ورشکسته می‌شود.

مرغداران در دو سال اخیر مدام اظهار کرده‌اند که قیمت عرضه مرغ پایین‌تر از قیمت تمام شده است و اگرچه قیمت عرضه هر کیلوگرم مرغ در بازار حدود 6 هزار تومان و حتی بیشتر است، اما به علت مازاد تولید و عدم صادرات پایدار و مداوم هر کیلوگرم مرغ در مقاطعی با هزار تومان ضرر از مرغدار خریداری می‌شود.

دلایل زیادی برای این وضعیت از سوی مرغداران مطرح می‌شود، برخی تعداد زیاد واحدهای تولید مرغ و مازاد 20 درصدی تولید را دلیل این وضعیت عنوان می‌کنند و معتقدند که در سال‌های گذشته بدون ضابطه و برنامه‌ریزی مجوز مرغداری صادر شده و همین موضوع باعث مازاد تولید و عدم تعادل در عرضه و تقاضای مرغ شده است.

برخی دیگر معتقدند که نبود بازار صادراتی پایدار برای این محصول منجر به مازاد تولید می‌شود و می‌گویند از آنجا که دولت هیچ حمایتی از صادرکنندگان نمی‌کند، توان عرضه این محصول در بازارهای رقابتی وجود ندارد.

براساس این گزارش، تولید‌کنندگان عنوان کرده‌اند که با این وضعیت، تولید به مخاطره می‌افتد و ورشکستگی صنعت مرغداری را تهدید می‌کنند.

به گفته مرغداران، آنچه که مسلم است، وجود مازاد تولید در صنعت مرغداری و نبود راهکاری برای عرضه آن به قیمت مناسب، مشکل اصلی تولید‌کنندگان است که در دو سال گذشته آن‌ها را به ستوه آورده تا جایی که امروز بالاخره تعدادی از مرغداران سراسر کشور در واکنش به وضعیت ایجاد شده مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کرده‌اند.

به گفته محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تولید‌کنندگان این صنعت حدود دو سال است که با ضرر و زیان مواجه‌اند و برای بیان مشکلات خود خواهان گفتگو با مسئولان دولت هستند.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 14 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,538
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir