صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

امکان استفاده از هورمون در تولید مرغ وجود ندارد
داخلی
امیر میمندی پور، عنوان کرد:  مرغی که در کشور تولید می‌شود هیچ هورمونی ندارد زیرا امکان عملی استفاده از هورمون در تولید مرغ میسر نیست و تمامی شایعاتی که در خصوص هورمونی بودن مرغ ها وجود دارد از ...


باشگاه خبرنگاران جوان:عضو پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: مرغی که در کشور تولید می‌شود هیچ هورمونی ندارد زیرا امکان عملی استفاده از هورمون در تولید مرغ میسر نیست.
امیر میمندی پور، عنوان کرد:  تمامی شایعاتی که در خصوص هورمونی بودن مرغ ها وجود دارد از عدم شناخت علمی از چرخه و فرآیند تولید طیور ناشی می‌شود.
وی در ادامه با تکذیب این بحث و ابراز تاسف از دامن زدن به این شایعه حتی در بین افراد تحصیل کرده ادامه داد: مرغ‌های ایرانی فاقد هرگونه هورمونی هستند و رسانه‌ها این موضوع را منعکس کنند تا مردم بدانند مرغی که با زحمت سرمایه گذاران و همت کارشناسان دامپروری و  ناظران دامپزشکی تولید می‌شود هیچ مشکلی ندارد و می‌توانند آن را مصرف کنند.
میمندی پور که فارغ التحصیل بیوتکنولوژی تغذیه دام و طیور از کشور مالزی است در ادامه به توضیح چرایی رشد مطلوب مرغ در یک دوره زمانی کوتاه مدت و بیان اینکه این موضوع ارتباطی به مصرف هورمون ندارد پرداخت و افزود: اینکه مرغ در دوره کوتاه مدت به رشد مطلوبی می‌رسد نتیجه تلاش علمی، اصلاح نژاد، کاهش بیماری و تغذیه مناسب است.
دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ادامه داد:برای پرورش جوجه‌های گوشتی، جوجه‌های یک‌روزه از مرغ مادر گوشتی و جوجه‌کشی‌ها خریداری شده و سپس به مرغ‌داری منتقل می‌شود.
وی ادامه داد: به علت پرورش سریع جوجه‌های گوشتی که در عرض ۴۲ روز از وزن ۴۲ گرم به ۲۵۰۰ گرم می‌رسند، برنامه‌های پرورشی، تغذیه‌ای و بهداشتی به خصوصی در گله‌های پرورشی صورت می‌گیرد به طوری که  پرورش سنتی آن قابل مقایسه با نوع صنعتی نیست. محل مزرعه پرورش طیور باید به نحوی انتخاب شود که در اطراف آن تراکم واحدهای پرورش دام و طیور کم باشد و هم‌چنین با مراکز مرتبطی مانند جوجه‌کشی، کشتارگاه‌ها، مراکز فراوری ضایعات و پسماندهای دام و طیور و حتی واحدهای کشاورزی و خصوصا گلخانه‌ای که از فضولات دام و طیور به عنوان کود استفاده می‌کنند و می‌توانند موجب انتقال عوامل بیماری‌زا شوند دارای فاصله مناسب باشند.
وی اظهار داشت: بهتر است به جای دامن زدن به شایعات بی اساس در مورد وجود مرغ هورمونی در کشور و شائبه سازی جهت دار برای واردات مرغ خارجی که به هیچ وجه به نفع تولید ملی و اقتصاد کشور نیست با اطلاع رسانی صحیح رسانه ای و آگاه سازی مردم در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل لقب گرفته است ، از تولید کننده داخلی و اقتصاد کشور حمایت کنیم.
میمندی پور در پایان تهویه مناسب، نوردهی به سالنها و نظارت بر نوع تغذیه و جیره غذایی دقیق در تولید مرغ صنعتی بسیار حائز اهمیت دانسته و عنوان کرد: روند تولید مرغ در مرغداریهای صنعتی هر لحظه کنترل می شود
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 13 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,848
بازدید ديروز : 2,144
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir