صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولید بیش از 30 هزار تن گوشت مرغ در استان قم
داخلی
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی از اسفند 93 تا پایان بهمن ماه 94، میزان تولید مرغ در استان طی این مدت بیش از 31 هزار و 500 تن بوده است که...


ایرنا:معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی از اسفند 93 تا پایان بهمن ماه 94، میزان تولید مرغ در استان طی این مدت بیش از 31 هزار و 500 تن بوده است که با میزان پیش بینی شده مطابقت دارد.
حسین علی بیگی در گفت و گویی اظهار داشت: از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای هر استان سقف جوجه ریزی در نظر گرفته شده است، بر این اساس به تناسب کاهش جوجه ریزی و به تبع آن کاهش تولید در استان قم سایر استان ها نیز کاهش تولید داشته اند، لذا می توان مدعی بود در حال حاضر نیز دو درصد گوشت سفید کشور در قم تولید می شود.
وی همچنین گفت: قیمت نهاده های دامی در سال جاری از ثبات نسبی برخوردار بوده و افزایش قیمتی در نهاده های تاثیرگذار در قیمت خوراک دام و طیور نداشتیم.
وی اضافه کرد: خالی بودن برخی از واحدهای مرغ گوشتی در برخی از مقاطع زمانی، به دلیل اعمال سیاست کنترل تولید و تعیین سقف جوجه ریزی جهت هر استان از سوی اداره کل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی است و ارتباطی به گران شدن نهاده های دامی و دیگر مشکلات ندارد.
علی بیگی با تاکید بر اینکه میزان جوجه ریزی بیانگر تامین هفت درصد تولید تخم مرغ کشور در قم است، تصریح کرد: در خصوص تولید تخم مرغ به علت بروز بیماری حاد تنفسی در آبان ماه سال گذشته و حذف برخی از گله های مرغ تخمگذار استان، کاهش مقطعی تولید داشته ایم؛ اما با توجه به جوجه ریزی صورت گرفته در ماه های دی و بهمن 94، جبران این کاهش تولید در ماه های آتی خواهد شد.
وی در ادامه سخنان خود به تولید گوشت قرمز در استان نیز اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به کاهش قیمت علوفه و افزایش قیمت دام زنده در سال جاری، میزان پرواربندی افزایش یافته به طوری که برآورد می گردد تولید گوشت قرمز استان قم در سال جاری 500 تن از پیش بینی های اولیه بالاتر باشد.
علی بیگی اضافه کرد: در زمینه تولید شیر نیز با توجه به ثبات نسبی قیمت نهاده ها و کاهش قیمت علوفه برآورد می شود میزان تولید شیر استان در سال جاری مطابق با پیش بینی صورت گرفته باشد.
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 12 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,702
بازدید ديروز : 3,343

01. Serinews  - مدير
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir