صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

افزایش قیمت دان در پی افزایش تولید برای ماه رمضان
داخلی
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: پایداری در تولید هم نکته سومی است که در صادرات مرغ حائز اهمیت است و مشتری باید اطمینان داشته باشد در طول مدت تقاضا کشور صادرکننده نیازش را تأمین می‌کند...


محمد علی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره دلایل مشکلات بازار مرغ در دو سال اخیر گفت: تولید مرغ گوشتی در کشور بیش از نیاز داخلی و این موضوع ناشی از ظرفیت زیاد تولید است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گوشتی افزود: مازاد تولید حتما باید صادر شود و لازمه آن یافتن راه‌هایی برای صادرات مرغ بین رقبا در بازارهای منطقه است.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های صادرات تأمین خواسته و نیاز مشتری است، تصریح کرد: برای این منظور باید مرغ تولیدی از نظر سایز کاملا منطبق با درخواست مشتری باشد.

کمالی با اشاره به قیمت مرغ بیان داشت: رقابت قیمتی با رقبا و عرضه مرغ با قیمتی که مشتری آن را خریداری کند یکی از نکات بسیار مهم است، به طوری که اغلب دولت‌ها برای حفظ بازار صادراتی خود مشوق صادراتی پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: پایداری در تولید هم نکته سومی است که در صادرات مرغ حائز اهمیت است و مشتری باید اطمینان داشته باشد در طول مدت تقاضا کشور صادرکننده نیازش را تأمین می‌کند.

وی افزود: همچنین برای حفظ بازارهای هدف نباید اجازه صادرات به هر فردی داده شود بلکه صادرکنندگان باید دارای نام، نشان و اعتبار باشند و مجوز صادرات هم توسط سازمان‌ها مربوطه برای آنها صادر شود.

کمالی بیان داشت: تنوع بخشی به محصول یکی از راه‌های افزایش سرانه مصرف است و به این منظور گوشت مرغ  باید در صنایع غذایی به فرآورده‌های مختلف برای افزایش تقاضا تبدیل شود.

وی با اشاره به تعداد زیاد واحدهای تولید‌کننده مرغ گوشتی در کشور بیان داشت: در کنار ظرفیت بالای تولید، برخی واحدهای تولید مرغ گوشتی بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی تصریح کرد: در تبصره 3 بند 5 قانون نظام جامع دامپروری به صراحت آورده شده که دو سال بعد از تصویب این قانون باید مرغداری‌های غیرمجاز تعیین تکلیف شده و سپس قلع و قمع شوند.

کمالی گفت: 15 تا 20 درصد از کل واحدهای مرغداری کشور غیر مجاز است که این واحدها حدود 14 درصد از مرغ گوشتی کشور را تولید می‌کنند.

وی افزود: واحدهای مذکور فاقد استاندارد هستند ضمن اینکه هیچ نظارتی بر عملکرد تولید آن‌ها صورت نمی‌گیرد و فقط سازمان دامپزشکی کشور برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها واکسن‌های لازم را هم در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه مرغ گوشتی تصریح کرد: این واحدها همچنین مجوز خروج مرغ از سالن برای کشتار را از سازمان دامپزشکی دریافت می‌کنند.

کمالی افزود: اتحادیه برای جلوگیری از جوجه‌ریزی توسط مرغداری‌های غیر مجاز خواهان این است که مجوز خروج مرغ از مرغ‌داری‌ها علاوه بر سازمان دامپزشکی کشور توسط اتحادیه صادر شود.

 وی در مورد افزایش قیمت دان بیان داشت: با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان مرغداران برای تأمین نیاز کشور در این ایام بیشتر جوجه‌ریزی می‌کنند و این موضوع باعث افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت دان شده است.

کمالی با بیان اینکه انبارهای کشور پر از دان است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، گفت: حدود 80 درصد شرکت‌های تولید‌کننده نهاده‌های مورد نیاز طیور متعلق به بخش خصوصی است که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر با ایجاد تعلل در توزیع قصد سودجویی در بازار را دارند.

وی با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی شرکت پشتیبانی امور دام باید نقش خود را برای تعادل بخشی در قیمت ایفا کند، گفت: در چنین شرایطی این شرکت اغلب نقش معکوسی ایفا می‌کند و یکی از دلایل اعتراض مرغداران برای منحل شدن این شرکت، به موقع عمل نکردن به وظایف ذاتی خود در مواقع حساس برای کنترل بازار است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 11 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,649
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir