صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

مانع در صادرات تخم‌مرغ
داخلی
دبیر کانون انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار تصریح کرد که با وجود افزایش صادرات تخم مرغ در سال گذشته، صادرات این محصول در سال جاری به دلیل آنکه به لحاظ قیمتی امکان رقابت...


ایسنا:دبیر کانون انجمن‌های صنفی پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار تصریح کرد که با وجود افزایش صادرات تخم مرغ در سال گذشته، صادرات این محصول در سال جاری به دلیل آنکه به لحاظ قیمتی امکان رقابت ندارد با مشکل همراه شده است.

فرزاد طلاکش گفت: در سال گذشته در مجموع 930 هزار تن تخم مرغ تولید شد و در زمینه صادرات از 71 هزار تن در سال 1393 به 95 هزار تن در سال گذشته رسیدیم.

وی افزود: یکی از مشکلات در زمینه تولید تخم مرغ این است که از سال‌های گذشته با مقدار قابل توجهی مازاد تولید روبرو بوده‌ایم که باید برای آن فکر می‌کردیم. از سال گذشته با برنامه ریزی که انجام شد مقدار زیادی کاهش جوجه ریزی داشتیم و برای سال جاری قرار است دو میلیون تن کاهش جوجه ریزی داشته باشیم. امیدوار هستیم این اقدام بتواند از تولید مازاد تخم مرغ جلوگیری کند.

طلاکش افزود: در سال گذشته با وجود اینکه شرایط بازارهای صادراتی تغییری نکرده بود میزان صادرات تخم مرغ افزایش پیدا کرد، در حال حاضر مدتی است که یارانه صادراتی نداریم و همین موضوع صادرات به عراق و افغانستان را مشکل مواجه کرده است اما با این وجود پیش‌بینی می‌شود که 100 هزار تن در سال جاری صادرات داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ‌از طرف دیگر به لحاظ قیمتی نمی‌توانیم در زمینه صادرات تخم مرغ رقابت کنیم. در حال حاضر قیمت تخم مرغ در بازار داخل کاهش پیدا کرده است اما در مرز عراق برای صادرات کیلویی 2800 تومان هم از ما نمی‌خرند و این در حالی است که قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری‌ها 2900 تومان است.

 
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 1 اردیبهشت، 1395 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,766
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir