صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: خودکفایی تولید گندم در سال آینده
اخبار صنایع وابستهخودکفایی تولید گندم در سال آینده......

معاون وزیر جهاد کشاورزی از خودکفایی در تولید گندم در سال آینده و ممنوعیت واردات و ثبت سفارش آن خبر داد و گفت: برای دو قلم میوه سیب و پرتقال و گوشت مرغ در شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد و از هم‌اکنون ذخایر تامین شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، عبدالمهدی بخشنده امروز - یکشنبه - در حاشیه مراسم امضای موافقت‌نامه همکاری سازمان فضایی ایران و رونمایی از پنج سامانه الکترونیکی خدمات بخش کشاورزی اظهار کرد: در سال جاری 8.1 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد و با توجه به ذخایر زیادی که در انبارهای کشور وجود داشت به این نتیجه رسیدیم در سال آینده نیازی به واردات گندم نداریم.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به خرید محصولات اساسی راهبردی از جمله گندم بیشتر از نیاز ذخایر راهبردی هم‌اکنون برای شش ماه ذخیره استراتژیک گندم در کشور وجود دارد، چرا که در سال گذشته بنا به دستور شورای عالی امنیت ملی و رییس جمهور مبنی بر این‌که کشور باید در آستانه به توافق رسیدن کشورهای 1+5 ذخایر مطمئن و بیشتری از محصولات راهبردی داشته باشد و از نظر غذایی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد به اندازه شش ماه از هر یک از هشت محصول راهبردی مانند گندم واردات صورت گرفت در حالی که براساس مصوبه باید کشور در هر برهه زمانی به اندازه سه ماه ذخایر استراتژیک داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این‌که در سال آینده میزان خرید تضمینی گندم با توجه به افزایش تولید این محصول به بیش از 9 میلیون تن خواهد رسید، ادامه داد: کشور در سال آینده از نظر تامین نیاز برای مصارف انسانی و تعهد دولت خودکفا می‌شود و با توجه به ذخایر موجود هیچ نیازی به واردات نداریم.

بخشنده همچنین در خصوص وضعیت تولید و بازار میوه در شب عید گفت: در خصوص میوه شب عید به ویژه سیب و پرتقال هیچ مشکلی برای شب عید وجود ندارد، چرا که طی ماه اخیر بر اساس میزان نیاز مردم از این دو نوع میوه خریداری و ذخیره سازی شده است و در همه این مراحل بخش خصوصی در کنار دولت بوده است.

وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در زمینه گوشت مرغ مورد نیاز برای شب عید وجود ندارد، افزود: طی سال جاری بیش از 80 هزار تن گوشت مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی همچنین در خصوص وضعیت تولید دانه های روغنی اعلام کرد: وضعیت تولید دانه‌های روغنی یکی از شرمندگی‌های بخش کشاورزی است، چرا که حدود 10 درصد نیاز داخلی را تولید می کنیم و ما بقی از محل واردات تامین می‌شود .

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در قالب برنامه‌ای 10 ساله در نظر داریم تا با کاهش یک میلیون هکتاری سطح زیر کشت گندم و اختصاص آن به تولید دانه‌های روغنی، ضریب خوداتکایی کشور به روغن را تا 75 درصد افزایش دهیم البته سطح زیر کشت کاهش یافته مزارع گندم از طریق افزایش بهره‌وری و عملکرد جبران می‌شود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 26 بهمن، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 905
بازدید ديروز : 3,717
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir