صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تمام مرغ‌های کشور تا پایان مهرماه کددار می‌شوند
داخلی
عباس عباسی اظهار کرد: کد رهگیری مرغ یک سامانه الکترونیکی است و مرغ با داشتن این کد از مرحله مزرعه پرورش یعنی جایگاه تولید تا زمانیکه بارگیری می‌شود و گواهی بهداشتی حمل...


به گزارش خبرگزاری فارس عباس عباسی در حاشیه دوره آموزشی اصول و روش‌های نمونه‌برداری فرآورده‌های خام دامی و خوراک دام در مشهد اظهار کرد: کد رهگیری مرغ یک سامانه الکترونیکی است و مرغ با داشتن این کد از مرحله مزرعه پرورش یعنی جایگاه تولید تا زمانیکه بارگیری می‌شود و گواهی بهداشتی حمل دریافت می‌کند و به کشتارگاه ارسال می‌شود؛ قابل ردیابی است.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی افزود: مصرف‌کننده‌ها با ارسال کد رهگیری درج شده بر روی بسته‌بندی‌های مرغ به سامانه 30008903 بعد از مدت زمان کوتاهی می‌توانند از محل پرورش؛ کشتار، بسته‌بندی و تولید، تاریخ تولید و انقضا مرغ بسته‌بندی شده آگاهی پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه اهداف اجرای این طرح در راستای شعار جهانی سلامت و ایمنی غذا از مزرعه تا سفره است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 25 استان در کشور این سامانه را پیاده‌سازی کرده‌اند و هفت استان باقی‌مانده نیز تا پایان مهر ماه این طرح را اجرایی می‌کنند.

عباسی با اشاره به اینکه این طرح در استان خوزستان بر روی میگوهای پرورشی نیز اجرا شده است، اظهار داشت: امیدواریم از ابتدای آبان ماه تمام مرغ‌هایی که وارد کشتارگاه می‌شوند دارای کد رهگیری باشند تا مصرف‌کننده با اطمینان از خرید خود آن را استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: کد رهگیری در حوزه فرآورده‌های خام دامی گوشت قرمز، مرغ و آبزیان قریب به 170 فقره پروانه تولیدی مربوط است که مراحل نهایی خود را با همکاری تشکل‌های ملی و انجمن های مربوطه در سطح کشور طی کرده و اول آبان به استان‌ها برای اجرا ابلاغ می‌شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی تصریح کرد: تمام مراکز بسته‌بندی و کشتارگاه‌ها همچون دام و طیور و آبزیان باید مبادرت به اخذ پروانه تولید فرآورده‌های خام دامی کنند که این کد با پروانه تولید که توسط ادارات کل صادر می‌شود مرتبط است و نشانگر این است که این محصول در کدام استان و شهرستان تولید شده است.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 26 مهر، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,591
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir