صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

90 درصد مرغ تولیدی خراسان جنوبی مازاد نیاز است
داخلی
هاشم ولی‌پور مطلق افزود: در این زمینه نیز افزایش تولید یا جوجه ریزی مشکلاتی را گاهی اوقات برای خروج این محصول از استان دارد که همراه آن نیز قیمت‌ها در نوسان است و بالا و پایین می‌رود و...


به گزارش خبرگزاری تسنیم هاشم ولی‌پور مطلق در کارگروه تنظیم بازار خراسان جنوبی با اشاره به دستور کار نخست جلسه در مورد روند فروش مرغ زنده و تأثیر آن در بازار، اظهار داشت: در زمینه تولید مرغ در استان نزدیک به 85 تا 90 درصد مرغ تولیدی خراسان جنوبی مازاد نیاز استان است.

وی افزود: در این زمینه نیز افزایش تولید یا جوجه ریزی مشکلاتی را گاهی اوقات برای خروج این محصول از استان دارد که همراه آن نیز قیمت‌ها در نوسان است و بالا و پایین می‌رود و درصدی از تغییر قیمت‌ها نیز مبتنی بر قیمت سطح کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مرغ مازاد استان با توجه به مرغوبیت به استان‌های همجوار و کشورهای همسایه صادر می‌شود، گفت: اخیرا براساس مصوبه تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان باید مرغ تولیدی خراسان جنوبی به صورت زنده وارد استان سیستان و بلوچستان شود و در کشتارگاه‌های این استان کشتار و سپس عرضه شود.

ولی‌پور مطلق بیان کرد: در این مصوبه نیز آمده است که ورود مرغ چه به صورت لاشه و چه به صورت بسته بندی شده به این استان ممنوع ماست و براساس میزان خروجی مرغ زنده از سیستان و بلوچستان متوقف و کم شده است و کم کم به روند خود باز می‌گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به این مصوب برای صادرات مجوز بهداشتی چه لاشه و چه زنده گوشت مرغ باید با نظر استان سیستان و بلوچستان صادر شود و در روند دستگاه‌های استان خللی ایجاد نشده است مگر در طول راه با مشکلاتی از قبیل توقف و هدایت به کشتارگاه‌ها صورت گرفته است.

ولی‌پور مطلق با اشاره به مصوبه کارگروه در مورد این موضوع، گفت: مقرر شد استان خراسان جنوبی به روال گذشته در مورد صدور مجوز مرغ زنده و لاشه ادامه دهد.

وی افزود: از استان خراسان جنوبی به استان سیستان و بلوچستان هیچ گونه محدودیتی در صدور مجوز دامپزشکی اعمال نشده و دامپزشکی به صدور مجوز خروج ادامه می‌دهد.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز گفت: زنجیره کامل تولید مرغ در استان خراسان جنوبی وجود دارد و یک ظرفیت بالقوه‌ای است.

مهدی ماهگلی بیان کرد: با توجه به اینکه تولید در گوشت مرغ در استان مازاد دارد اگر برنامه ریزی نشود در این زمینه دچار مشکل می‌شویم.

وی با اشاره به کیفیت و نوع بسته بندی محصولات در زمینه طیور در استان، افزود: ضرورت دارد در این زمینه در بحث صادرات این محصول هم به استان‌های همجوار و هم به افغانستان برنامه ریزی دقیقی شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 22 مهر، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,649
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir