صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تکذیب استفاده از هورمون در پرورش مرغ
داخلی
رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه استفاده از هورمون در پرورش مرغ صحت ندارد، گفت: با اقدامات اصلاح نژادی، وزن جوجه مرغ طی ۴۰ روز به اندازه مناسب مصرف می‌رسد...


رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه استفاده از هورمون در پرورش مرغ صحت ندارد، گفت: با اقدامات اصلاح نژادی، وزن جوجه مرغ طی ۴۰ روز به اندازه مناسب مصرف می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس،محمد یوسفی رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه استفاده هورمون در پرورش مرغ ممنوع است، گفت: هزینه استفاده از هورمون بالاست و برای تولید کننده استفاده از آن صرفه اقتصادی ندارد.


وی افزود: با اقدامات اصلاح‌نژاد بر روی نژادهای وارداتی، مرغ سریع‌تر به وزن ایده‌آل مصرف می‌رسد و استفاده از هورمون برای سرعت بخشی به رسیدن به وزن ایده‌‌ال مصرف به هیچ عنوان صحت ندارد.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور تصریح کرد: در بسیاری از کشورها غالبا مرغ ۳۰ تا ۳۳ روزه به وزن مناسب مصرف می‌رسد، در حالی که در کشورمان بیش از ۴۰ روز طول می‌کشد، تا مرغ به کشتارگاه فرستاده شود.

یوسفی با بیان اینکه تشکیل «کمپین نخریدن مرغ» هیچ‌گونه تأثیری بر روی میزان خرید مرغ نداشته است، گفت: در روزهای اخیر اتفاقا قیمت مرغ افزایش داشته است و هر کیلوگرم مرغ زنده که در ماه گذشته با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌شد، به حدود ۴ هزار و ۷۰۰ تا ۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است.

وی افزود: هر کیلوگرم گوشت مرغ هم در میدان بهمن تقریبا با قیمت ۶۵۰۰ تا ۶۶۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور با بیان اینکه مردم نباید هر مطلبی را که از شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود، را باور کنند، گفت: این مطالب را فقط از منابع معتبر باید پذیرفت و نباید به مطالب منتشر شده در منابع غیر رسمی بها داد.

یوسفی تصریح کرد: دولت باید در رابطه با شایعه‌ پراکنی‌های شبکه‌های اجتماعی که منجر به تشکیل کمپین‌های بی‌پایه و اساس می‌شود، به صورت جدی چاره‌اندیشی کند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 8 مهر، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,524
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir