صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تشکیل زنجیره نوغانداری در کشور
اخبار صنایع وابستهتشکیل زنجیره نوغانداری در کشور......

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، علی‌اصغر داداش‌پور در جریان بازدید از پروژه‌های نوغانداری این شهرستان با تاکید بر توسعه همه‌جانبه نوغانداری اظهار کرد: صنعت نوغانداری می‌تواند منشأ اشتغال در تمام فصل‌ها باشد.

وی تبدیل پیله ابریشم به نخ در راستای تولید محصولات جانبی را مهم عنوان کرد و افزود: امسال پنج تن پیله ابریشم توسط واحدهای تبدیل پیله به نخ خریداری شده است.

داداش‌پور از تشکیل زنجیره نوغانداری در راستای تبدیل این صنعت به حوزه ارزش افزوده در کشور خبر داد و بیان کرد: محصول نهایی پیله ابریشم فرش، لباس و پوشاک است.

رئیس مرکز نوغانداری با اشاره به گرایش استفاده از ابریشم در صنایع دارویی، بهداشتی و آرایشی، تصریح کرد: توانمندسازی نوغانداران، دانش‌افزایی و برنامه‌های آموزشی از برنامه‌های مرکز مذکور در استان‌های مختلف است.

وی به فعالیت مجتمع علمی ـ آموزشی پسیخان در رشت اشاره کرد و گفت: برگزاری هم‌اندیشی به صورت ملی و منطقه‌ای به منظور ارتقای بهره‌وری صنعت ابریشم از برنامه‌های مجتمع مذکور است.

داداش‌پور خواستار اصلاح، نوسازی و بازسازی تلنبارهای پرورش کرم ابریشم شد و خاطرنشان کرد: اختصاص تسهیلات بانکی برای اصلاح جایگاه پرورش پیله ابریشم در رونق صنعت نوغانداری تاثیرگذار است.

رئیس مرکز نوغانداری از معرفی الگوهای جدید نوغانداری در گیلان خبر داد و یادآور شد: پرورش کرم ابریشم در فضای کنترل شده دما و رطوبت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ارائه الگوهای جدید نوغانداری در حال بررسی است، اظهار کرد: الگوی جدید نوغانداری به صورت آزمایشی در لنگرود اجرایی شده است.

داداش‌پور به امکان تولید دیگر محصولات در فصل‌های مختلف سال در مراکز پرورش کرم ابریشم اشاره کرد و افزود: تولید در تمام فصل سال برای بانک‌ها توجیه اقتصادی دارد.

رئیس مرکز نوغانداری با تاکید بر استفاده از دانش و تحقیقات برای بهبود شرایط درختان توت، بیان کرد: برنامه‌های اصلاح نژاد در حوزه تخم نوغان توسط مرکز مذکور در حال انجام است.

وی به عضویت ایران در کمیسیون بین‌المللی نوغانداری اشاره کرد و گفت: 16 کشور عضو کمیسیون مذکور هستند و می‌توان تجربه دیگر کشورها را در ایران بومی‌سازی کرد.


ارسال شده در مورخه : شنبه، 28 شهریور، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,392
بازدید ديروز : 2,084
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir