صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جوجه‌ریزی کنترل نشود، مرغداران نابود می‌شوند
داخلی
ناصر نبی‌پور افزود:لازم است اقدامی انجام دهیم که بتوانیم مازاد تولید را سازماندهی کرده و به‌گونه‌ای عمل کنیم که در صورت بروز مشکلات احتمالی، صنعت مرغداری کشور دچار نقصان نشود...


خبرگزاری ایانا:رئیس هیئت‌مدیره جامعه دام پزشکان ایران  با اعلام این خبر گفت: برای اعلام پاکی ایران از آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان سازمان دامپزشکی کشور و سایر دست‌اندرکاران اقدامات لازم را انجام داده‌اند و به سایت OIE این پاکی اعلام شده است.

ناصر نبی‌پور افزود: تمامی اقداماتی که برای اخذ مجوز برای صادرات تخم‌مرغ لازم بود، توسط سازمان دامپزشکی داده شده است، اما در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل صادرات تخم‌مرغ به عراق آن است که هیئت دولت این کشور باید این مسئله را آزاد اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر کشاورزی عراق پس از بازدید از واحدهای صنعتی ایرانی مشکل خاصی را از لحاظ آنفلوآنزا گزارش نکرده و با سازمان دامپزشکی کشور نیز تفاهم‌های خوبی منعقد شده است.

نبی‌پور ادامه داد: روز گذشته قرار بود هیئت دولت برای آزادسازی محصولات پروتئینی ایران به کشورش تعیین تکلیف کند که متأسفانه جلسه‌ای تشکیل نشد.

وی تصریح کرد: لازم است اقدامی انجام دهیم که بتوانیم مازاد تولید را سازماندهی کرده و به‌گونه‌ای عمل کنیم که در صورت بروز مشکلات احتمالی، صنعت مرغداری کشور دچار نقصان نشود.

افزایش صدور مجوزها، بزرگ‌ترین مشکل مازاد تخم‌مرغ

رئیس هیئت‌مدیره جامعه دامپزشکان ایران یادآور شد: میزان تولید تخم‌مرغ در حال حاضر به‌دلیل صدور مجوزهای بیشمار سال‌های گذشته بسیار بالا است، به‌گونه‌ای که سرانه مصرف حدود ۱۲ کیلوگرم است، اما چندین برابر آن تولید می‌شود و صادرات نیز در هاله‌ای از ابهام است.

نبی‌پور تأکید کرد: مسئولان و برنامه‌ریزان در حال حاضر باید اقدامی عاجل انجام دهند، زیرا در صورتی که دولت عراق صادرات مرغ و تخم‌مرغ ایرانی را آزاد اعلام کند، کشور همسایه‌ای چون ترکیه نیز وجود دارد که صادرات آن کشور نیز آزاد می‌شود و از آنجا که دولت ترکیه برای صادرات مشوق پرداخت می‌کند، باز هم محصولات ایرانی نمی‌تواند با آنها رقابت کند.

صادرات تخم‌مرغ ایرانی نیاز به مشوق دارد تا با ترکیه رقابت کند

وی اظهار داشت: لازم است که برای صادرات محصولات پروتئینی و تخم‌مرغ‌های ایرانی نیز مشوق‌هایی از سوی دولت اختصاص پیدا کند.

نبی‌پور همچنین گفت: در سال ۹۲ کشور ترکیه ۱۳۲ هزار تن تخم‌مرغ صادر کرد، در حالی که میزان صادرات ایران تنها ۳۴ هزار تن بود.

وی در ادامه افزود: امسال نیز تاکنون ۷۰ هزار تن تخم‌مرغ توسط ایران صادر شده است که بزرگ‌ترین دلیل این رقم بالای صادراتی، آن است که کشور ترکیه به‌عنوان رقیبی بزرگ، درگیر بیماری آنفلوآنزا بود و از صحنه خارج شده بود.

نبی‌پور با تأکید بر آنکه به مرحله‌ای رسیده‌ایم که باید جوجه‌ریزی را کنترل کنیم، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه سال جاری، حدود ۳۰ تا ۳۲ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه نیاز داریم، در حالی که ۵۷ میلیون قطعه جوجه یک‌روزه در کشور تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید اقدام عاجلی از سوی برنامه‌ریزان درباره کنترل جوجه‌ریزی انجام شود تا صنایع مرغداری به این اندازه دچار ضرر و زیان نشوند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 28 مرداد، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,480
بازدید ديروز : 3,450

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir