صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

استان فارس به صادرکننده تخم‌مرغ تبدیل می‌شود
داخلی
سید عبدالله جزایری مصرف سرانه تخم مرغ استان را بیش از 11 کیلوگرم در سال عنوان کرد و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیاز استان به تخم‌مرغ به بیش از 45 هزار تن برسد...


به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید عبدالله جزایری مصرف سرانه تخم مرغ استان را بیش از 11 کیلوگرم در سال عنوان کرد و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیاز استان به تخم‌مرغ به بیش از 45 هزار تن برسد.

جزایری افزود: صنعت دامپروری با 140 هزار نفر اشتغال مستقیم و 398 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم از جمله فراگیرترین مشاغل استان است که از نظر تولید پروتئین حیوانی، اشتغالزایی و ایجاد درآمد در محیط‌های غیر شهری و همچنین ارزآوری نقش بسیار موثری دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان فارس خاطرنشان کرد: دامپروری دارای جذابیت فوق‌العاده‌ای بین سرمایه‌گذاران نیز بوده که این امر در طرح‌های تأثیرگذاری مانند طرح توسعه کشاورزی نمود عینی داشته است.

ایشان با مثبت ارزیابی کردن تاثیر اجرای طرح توسعه کشاورزی در صنعت دامپروری استان تصریح کرد: در طی سالیان اخیر شاهد رشد تولید محصولات دامی به ویژه با اجرای طرح توسعه کشاورزی بوده‌ایم به نحوی که تولید گوشت قرمز استان به رتبه یکم کشور رسید و شاهد ارتقاء رتبه‌های استان در تولید شیر (رتبه پنجم)، تولید مرغ (رتبه چهارم)، عسل (رتبه پنجم) و تخم مرغ (رتبه هشتم) بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: این طرح‌ها توانست ظرفیت‌های تولیدی استان را بسته به نوع تولید از 10 تا 50 درصد افـزایش دهد و پیش‌بینی می‌شود مجموع این تـولیدات در سال 1394 به مرز 800 تن برسد.

جزایری در ادامه به تشریح وضعیت شیر استان پرداخت و بیان کرد در سال گذشته شاهد افزایش تولید شیر به میزان 21 هزار تن نسبت به سال 92 بودیم که در حال حاضر تولید شیر در استان بیش از 521 هزار تن است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان فارس سرانه تولید شیر در استان فارس را حدود 113 لیتر در سال عنوان کرد و افزود: 74 درصد تولید شیر در استان به مصرف مردم رسیده و حدود 20 درصد شیر تولیدی استان قبل یا بعد از فرآوری به سایر استان‏ها صادر می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود از تولید 65 هزار تن گوشت قرمز در استان فارس در سال گذشته خبر داد و افزود: با کسب این رقم استان فارس توانست برای دومین سال پیاپی مقام نخست تولید گوشت قرمز کشور را به دست آورده و بعنوان قطب نخست پرواربندی و تولید گوشت کشور مطرح شود.

جزایری گفت: این مقدار تولید گوشت قرمز علاوه بر تامین مصرف سرانه 11 کیلوگرمی جمعیت استان فارس مقدار زیادی نیز مازاد تولید داشته‌ایم که به سایر استان‌ها صادر شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی فارس با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین واحد مرغداری تخم‌گذار کشور در استان فارس مستقر است اضافه کرد: مرغداری گوشتی در استان فارس به سرعت روند توسعه خود را طی می‌کند و وجود 1000 واحد مرغداری فعال با ظرفیت 25 میلیون قطعه در هر دوره جوجه‌ریزی ظرفیت بسیار مناسبی را برای تولید گوشت مرغ فراهم کرده است.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 27 مرداد، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,572
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir