صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صادرات پای مرغ ایران به چین متوقف شد
داخلی
سعید اصغری فرد دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: با سخت‌گیری‌های بهداشتی چین حدود ۶ ماه است که پای مرغ تولیدی کشور به‌میزان ۱۵هزار تن در سردخانه‌ها باقی مانده است...


خبرگزاری تسنیم:دبیر انجمن ملی طیور ایران گفت: با سخت‌گیری‌های بهداشتی چین حدود ۶ ماه است که پای مرغ تولیدی کشور به‌میزان ۱۵هزار تن در سردخانه‌ها باقی مانده است.
سعید اصغری فرد با اعلام این خبر، افزود: اخیراً نامه‌نگاری‌های متعددی بین سازمان دامپزشکی و انجمن برای امکان صادرات پای مرغ ایران به چین به‌عنوان بزرگترین وارد کننده این محصول انجام شده و این سازمان نیز نامه نگاری‌های لازم برای تحقق این امر با مقامات چینی انجام داده، اما این کشور هنوز پاسخی نداده است.
وی خاطرنشان کرد: برای صادرات این محصول به چین باید موافقت‌نامه بهداشتی بین دو کشور ایجاد شود تا زمینه صادرات پای مرغ کشور که هم اکنون به‌دلیل سخت گیری‌های چین در سردخانه‌های ایران انباشته شده، فراهم شود.
دبیر انجمن ملی طیور ایران ادامه داد: در گذشته صادرات پای مرغ ایران به این کشور از طریق ویتنام و به‌صورت قاچاق ارسال می‌شد اما اخیراً این کشور سخت گیری‌هایی انجام می‌دهد که امکان صادرات محصول ما به‌شکل قبل وجود ندارد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر 15هزار تن پای مرغ در سردخانه‌های کشور به‌صورت منجمد ذخیره شده است که این امر هزینه‌های نگهداری به مرغداران تحمیل کرده است.
اصغری فرد تأکید کرد: هرکیلوگرم پای مرغ صادراتی 800 تا 1000 تومان به فروش می‌رسد که در 6 ماه اخیر در انبار‌ها باقی مانده است.
وی بیان داشت: در صورتی که موافقت‌نامه‌ای بین ایران و چین برای صادرات محصولات دامی منعقد شود با فرآوری و ناخن‌کشی این محصول امکان افزایش ارزش افزوده پای مرغ فراهم می‌شود.
اصغری فرد یادآور شد: این محصول در کشور چین مصرف دارویی و غذایی دارد و به‌طور معمول عمده پای مرغ کشور به چین  صادر می‌شود که در ماه‌های اخیر در روند آن اخلال ایجاد شده است.
وی در پایان درباره مصرف پای مرغ در کشور گفت: مصرف پای مرغ در کشور در مقایسه با میزان تولید ناچیز است و عمده پای مرغ تولیدی صادر می‌شود.
ارسال شده در مورخه : شنبه، 17 مرداد، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,770
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir