صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

هندی‌ها جای ایران را در صادرات تخم‌مرغ به عراق و افغانستان گرفتند
داخلی
ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: هم‌اکنون عراق و افغانستان بخش عمده‌ای از تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از هند تأمین می‌کنند...


ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: صادرات رسمی تخم‌مرغ ایرانی به کشورهای افغانستان و عراق همچنان متوقف است.

وی افزود: پس از اعلام بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در جمعیت مرغ بومی در مناطقی از روستا‌های مازندران صادرات رسمی تخم‌مرغ به کشورهای عراق و افغانستان که از مشتریان عمده ایران بودند کند و سپس متوقف شد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: البته مدتی این کشورها به طور غیر رسمی و قاچاق تخم مرغ ایرانی را وارد می‌کردند که ظاهرا در روزهای گذشته حتی برخی محموله‌هایی که بصورت غیر رسمی به عراق وارد شده برگشت خورده است.

نبی‌پور شیری اظهار داشت: اگرچه رئیس سازمان دامپزشکی به طور رسمی پاک بودن کشور را از آنفلوانزای حاد پرندگان اعلام کرده اما تا برگشتن شرایط به حالت عادی و اعلام این موضوع به سازمان بهداشت جهانی و تایید آن‌ها مبنی بر عدم وجود بیماری در ایران مدتی وقت لازم است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: هم‌اکنون عراق و افغانستان بخش عمده‌ای از تخم‌مرغ مورد نیاز خود را از هند تأمین می‌کنند.

وی افزود: شیوع ویروس آنفلوانزای حاد پرندگان در بین جمعیت بومی در هر کشوری ممکن است اتفاق بیفتد اما معمولا این کشورها برای حفظ صنعت و جلوگیری از ضرر و زیان، موضوع را به سازمان بهداشت جهانی اعلام نمی‌کنند.

نبی‌پور شیری با بیان اینکه اظهارات ضد و نقیضی در مورد پاک شدن کشور از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اتفاق می‌افتد، گفت: رئیس سازمان دامپزشکی در حالی از پاک شدن کشور از ویروس آنفلوانزا خبر می‌دهد که مردم را از خرید مرغ زنده منع می‌کند.

وی با اشاره به تصویب پرداخت 2 میلیارد تومان بابت جبران خسارات مرغداران صنعتی مازندران گفت: این رقم در مقابل خسارات هنگفتی که که مرغداران صنعتی وارد شده رقم بسیار اندکی است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 5 مرداد، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,726
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir