صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

افزایش قیمت مرغ در گرو تصمیم سازمان حمایت
داخلی
مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به درخواست مرغداران مبنی بر افزایش قیمت مرغ در اوایل سال جاری اعلام کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای سال جدید قیمت مرغ را...


مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به درخواست مرغداران مبنی بر افزایش قیمت مرغ در اوایل سال جاری اعلام کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای سال جدید قیمت مرغ را اعلام نکرده که درخواست تولیدکنندگان افزایش قیمت با توجه به افزایش هزینه‌هاست.
عظیم حجت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه درخواست افزایش قیمت مرتبط با افزایش 20 درصدی هزینه‌های کارگری و انرژی است، گفت: بر اساس هزینه‌های افزایش یافته، بررسی کارشناسی افزایش هزینه ها و تاثیر آن در قیمت مرغ از سازمان حمایت درخواست شده است.

به گفته وی از بهار امسال تاکنون سازمان حمات مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان پاسخی به این درخواست نداده است.

حجت درباره جدیدترین وضعیت بیماری آنفلوآنزای طیور که در ماه پیش خبر ساز شد، گفت: این بیماری در مازندران شایع شد و در مرغداری ‌های صنعتی شایع نشد و فقط در واحدهای سنتی و در مرغ های بومی مشاهده شده است که سازمان دامپزشکی برای جلوگیری از شیوع بیماری در واحدهای صنعتی نظارت سختگیرانه ای اعمال کرده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با توضیح اینکه قیمت مرغ برپایه هزینه تمام شده ای است که به مرغدار در پروسه تولید تحمیل می شود، گفت: اگر هزینه های تمام شده در زمان فروش مرغ لحاظ نشود و مرغدار یک دوره یا دو دوره زیان پشت سر هم داشته باشد، خواه ناخواه بخاطر اینکه توان مالی ادامه تولید را ندارد از چرخه تولید خارج می شود یا اینکه توان تولیدش کاهش پیدا می کند.

وی با تایید تاثیرگذار بودن خبر آنفلوآنزای طیور بر میزان مصرف مرغ درباره میزان تقاضای کنونی مرغ گفت: اطلاع رسانی های بعدی در این زمینه صورت گرفت و مردم مطمئن شدند مرغی که بصورت دسته بندی از طریق کشتارگاه ها و تحت نظارت سازمان دامپزشکی در فروشگاه ها عرضه می شود، کاملا سالم و بهداشتی است لذا اکنون روند مصرف معمول به جامعه برگشته است.

حجت با اشاره به این فرض که اگر تورم 20 درصد رشد داشته باشد قیمت مرغ نسبت به حساب قبلی ممکن است حداکثر 15 درصد رشد داشته باشد اعلام کرد که این موضوع در سال 1394 نسبت به سال 1393 هم اتفاق نیفتاده است و متوسط قیمت مرغ در سال گذشته با متوسط قیمت مرغ در چهار ماهه امسال به گونه ای است که حتی این افزایش قیمت در سال جاری رخ نداده است و افزایش قیمت چندانی نداشتیم بلکه بعضا متوسط قیمت از متوسط قیمت سال گذشته هم پایین تر است.

وی پیامد تداوم این روند قیمت را زیان پنهان دانست و گفت: اگر روند به این صورت ادامه پیدا کند مرغدار دچار مشکل و از چرخه تولید خارج می شود یا حداقل اینکه باعث می شود مرغدار نتواند سرمایه گذاری جدیدی انجام دهد یا از سیستم های جدیدی استفاده کند تا بتواند هزینه های تولید را کاهش دهد. همچنین نمی‌تواند در بازار رقابت جهانی با کشورهای دیگر شانه به شانه حرکت کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغدران گوشتی خاطر نشان کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده 4000 تا 4500 تومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کننده 6000 تا 6500 تومان است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 3 مرداد، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,690
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir