صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: واردات بی رویه به صنعت واکسن سازی آسیب زده است
اخبار صنایع وابستهواردات بی رویه به صنعت واکسن سازی آسیب زده است......

به گزارش خبرنگار مهر، حسین گودرزی در گردهمایی اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اظهار کرد: کیفیت واکسن همواره باید به عنوان یک اصل مورد نظر باشد بنابراین حمایت بخش های دولتی از شرکت های دانش بنیان می تواند یکی از راهکارهایی باشد که در آینده صنعت واکسن سازی کشور موثر باشد.

وی در ادامه با بیان این که در حال حاضر ۱۳ شرکت دانش بنیان در موسسه رازی راه اندازی شده است، گفت: از این تعداد ۸ شرکت موفق شده اند در مرکز رشد موسسه رازی استقرار پیدا کنند.

گودرزی با اشاره به آخرین دستاوردهای موسسه در بخش واکسن های طیور گفت: واکسن «کلون نیوکاسل»، واکسن «غیر فعال دوگانه» و واکسن «سه گانه غیر فعال» از جمله آخرین دستاوردهای این موسسه است که در آینده نزدیک وارد بازار می شود.

وی افزود: سالانه حدود ۷ تا ۷.۵ میلیارد دز واکسن طیور در کشور نیاز است که موسسه رازی ۲.۵ میلیارد دز آن را تامین می کند. بخشی دیگر از نیاز کشور از طریق شرکت ایرانی «پسوک» تامین می شود و بخشی دیگر، وارداتی است.

وی گفت: با توجه به فعالیت شرکت های دانش بنیان در این حوزه، امید می رود در آینده نزدیک بسیاری از واکسن های کشور توسط این شرکت ها تولید شوند و به شکل کامل نیاز کشور را مرتفع کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه واکسن های طیور این واکسن ها باید با توجه به مستندات علمی در یک جدول مشخص در گروه های گوشتی، تخم گذار و مادر استفاده شود و بر این اساس چنانکه واکسن ها به شکل مناسب استفاده شود دلیلی بر استفاده متعدد از واکسن وجود ندارد.

وی افزود: در مورد واکسن نیوکاسل متاسفانه استفاده از این نوع واکسن به شکل گسترده در مرغ های مادری که در پیک تولید هستند وجود دارد که از نظر علمی مورد سوال است ولی در مورد جوجه های گوشتی چنان که از واکسن های کارا و موثر و سالم استفاده شود هر واکسن می تواند در زمان مناسب خود اثربخشی لازم را داشته باشد.

گودرزی بیان کرد: موسسه آمادگی دارد واکسن زنده طیور را به طورکامل در کشور تامین کند اما در مورد واکسن کشته در حال حاضر می تواند ۴۰ درصد نیاز کشور را تامین کند.

ابوالفضل مقصودلو نماینده موسسه رازی در استان گلستان نیز در این برنامه  ضعف استان را تبلیغات سوء استفاده از واکسن های خارجی بیان کرد و گفت: هم اینک در استان فارس از هیچ واکسن خارجی به دلیل تبلیغات صحیح استفاده نمی شود.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 17 اردیبهشت، 1394 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,515
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,881
مهمان: 456
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 456
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]