صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: سیستان و بلوچستان منطقه مناسب برای پرورش ماهی سی باس است
اخبار صنایع وابسته

سیستان و بلوچستان منطقه مناسب برای پرورش ماهی سی باس است......ایرنا:ˈغلامرضا رزاقیˈ در حاشیه بازدید از مزرعه پرورش ماهی سی باس در بندر گواتر چابها به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پرورش آزمایشی ماهی سی باس برای نخستین بار در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: نتایج حاصل از این مرحله آزمایشی نشانگر توانمندی این منطقه و بازدهی مطلوب پرورش ماهی سی باس است.

رزاقی بر استفاده از تجربیات پرورش دهندگان میگو گواتر چابهار در پرورش ماهی سی باس در این منطقه تاکید کرد.

رییس سازمان شیلات گفت: یکی از مواردی که همزمان با فعالیت های پرورش میگو در منطقه می تواند توسعه یابد پرورش همزمان ماهی و برخی آبزیان در کنار استخرهای میگو است.

ماهی سی باس (باروموندی) یک گونه دریایی با تحمل محدود 10 تا 45 گرم لیتر شوری و محدوده دمایی 24 تا 30 درجه سانتیگراد است و در بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، اندونزی، تایلند و مالزی به عنوان یک گونه پرورشی مهم مطرح است.

هم اکنون در ایران فقط استان بوشهر به فناوری تکثیر این گونه دست یافته که پرورش آن را در قفس در داخل دریا انجام می شود اما تاکنون تولید تجاری آن در کشور انجام نشده است.

در کشور ما از سال ۱۳۸۰ با توجه به مطالعات امکان سنجی پرورش ماهیان دریایی که از سوی کارشناسان ایرانی و نروژی به عمل آمده که برای جنوب کشور توان تولید ۱۰۰هزار تن بر آورد شده است که ۹۰هزار تن آن مربوط به استان هرمزگان است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان شیلات ایران همچنین در بازدید از فعالیت بخش های آبزی پروری و صید و صیادی شهرستان های کنارک و چابهار به بررسی مشکلات بهره برداران پرداخت و دستورات لازم را برای شتاب بخشی در روند توسعه فعالیت های مذکور صادر کرد.

رزاقی همچنین به همراه مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان و مدیران تعاونی ها و اتحادیه صیادان استان ضمن بازدید از فعالیت های صیادان و تخلیه تون ماهیان از سوی شماری از شناورهای لنج که به تازگی از آب های دور بازگشته اند، با صیادان گفت وگو کرد.

رییس سازمان شیلات در بازدید از فعالیت های بندر صیادی رمین ، پروژه دوربین های مدار بسته اسکله که توسط بخش خصوصی (شورای مدیریت بهره بردار بندر ) نصب و راه اندازی شده است، افتتاح کرد.
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 بهمن، 1391 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,536
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,941
مهمان: 468
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 468
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]