صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تلاش ایران و نروژ برای درمان گیاهی بیماری طیور
داخلی

رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: نخستین طرح تحقیقاتی مشترک میان ایران و نروژ در زمینه استفاده از عصاره گیاهان دارویی برای دفع بیوفیلم های میکروبی...رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: نخستین طرح تحقیقاتی مشترک میان ایران و نروژ در زمینه استفاده از عصاره گیاهان دارویی برای دفع بیوفیلم های میکروبی در واحدهای مرغداری کشور نروژ اجرا می شود.

"محمد رضا سنجابی" در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای این طرح که در قالب امضای تفاهم نامه بین طرفین به تصویب رسیده است ، تا دو هفته دیگر آغاز می شود. بر اساس مفاد این تفاهم نامه قرار است که طرح های تحقیقاتی که تاکنون در دنیا انجام نشده است با همکاری محققان دو کشور انجام شود.
وی در مورد طرح مشترک استفاده از عصاره گیاهان دارویی برای دفع بیوفیلم های میکروبی در سیستم آبخوری واحدهای مرغداری در نروژ گفت : در اجرای این طرح بودجه ، اعتبارات ، امکانات و تجهیزات مورد نیاز از سوی کشور نروژ تامین می شود و ایران نیز نیروی انسانی متخصص این رشته را تامین می کند.
وی اظهار داشت: بیوفیلم های میکروبی در سیستم آبخوری طیور باعث بی تاثیر شدن آنتی بیوتیک ها می شود که در این روش با استفاده از عصاره گیاهان دارویی علاوه بر این که لایه میکروبی در آبخوری ها از بین می رود بیماری طیور هم درمان می شود.
سنجابی یادآور شد که مدت اجرای این پروژه 9 ماه است و ابتدا برای مرغداری ها انجام می شود. در این روش عصاره گیاهان دارویی در آب حل و در مسیر آبخوری ها رها می شود و بدین ترتیب میکروب های مسیر آبخوری ها از بین می رود و اگر حیوانات از آن آب بخورند ، بیمار نمی شوند.
وی اظهار داشت: این تفاهم نامه همکاری بین پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و دانشکده زیست شناسی دانشگاه علوم تکنولوژی نروژ به امضا رسیده است.
سنجابی گفت: انجام تحقیقات مشترک ، برپایی دوره های آموزشی ، سمینارها، پذیرش و تبادل اساتید ، محققان ، دانشجویان و اطلاعات مورد نیاز برای طرفین در زمینه های گیاهان دارویی، علوم دامی، شیلات، میکروالگ ها و صنایع غذایی از دیگر زمینه های مشترک همکاری طرفین است.
وی خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم نامه یکی از کارشناسان متخصص در زمینه گیاهان دارویی از پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی برای نظارت بر اجرای این پروژه به کشور نروژ اعزام می شود. این کارشناس به عنوان همکار در اجرای این پروژه همکاری می کند.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 4 دی، 1391 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,232
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,361,993
مهمان: 674
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 674
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]