صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تلاش دولت برای کسب رتبه نخست کشاورزی منطقه
اخبار صنایع وابستهتلاش دولت برای کسب رتبه نخست کشاورزی منطقه ......

  ایسنا:دکتر جهانگیر پر همت در نشست تخصصی کانون‌های هماهنگی دانش و صنعت بخش کشاورزی که در دومین اجلاس سراسری کانون‌های هماهنگی دانش و صنعت برگزار شد با بیان اینکه در سند چشم انداز ایران در افق 1404 بر کشاورزی دانش‌بنیان تاکید شده است، گفت: همچنین ایجاد کشاورزی توسعه یافته و رقابت پذیر در روستاها در سند چشم انداز مورد توجه است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، پیش بینی می شود که تولیدات کشاورزی از مرز 115 میلیون تن عبور کند؛ ضمن اینکه با افزایش کمی، شاهد بهبود کیفی محصولات نیز باشیم.

سمپاشی هوایی محصولات کشاورزی به حداقل رسیده است

وی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در صنعت کشاورزی ادامه داد: امروزه استفاده از سیستم سمپاشی هوایی برای مبازه با آفات به حداقل رسیده و این ناوگان در زمینه مبارزه با آتش سوزی ها فعال شده است.

پرهمت تاکید کرد: ارتقای امنیت غذایی، تکمیل حلقه نوآوری در محصول و ایجاد هماهنگی میان تولید و خدمات از جمله اهداف کانون‌های فعال در بخش کشاورزی به شمار می رود.

گل محمدی یکی از 10 هزار گیاه خودرو و بومی در ایران است

در ادامه این نشست، رییس کانون هماهنگی دانش و صنعت گل محمدی و گلاب معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: گل محمدی یکی از 10 هزار گیاه خودرو و بومی در ایران به شمار می رود که در ادبیات به سلطان گل‌ها، ملکه اسانس‌ها و... معروف است.

دکتر عبدالرسول ابراهیم آبادی افزود: هیچ عطری در دنیا بدون اسانس این گل تهیه نمی شود به طوری که بالاترین قیمت به این اسانس اختصاص دارد.

وی ادامه داد: گل محمدی سابقه دو هزار سال کشت در ایران را دارد اما به دلیل سنتی بودن در این مقوله از پیشرفت‌های موجود در زمینه بهره گیری از اسانس‌های این گل عقب مانده است که باید این چالش بزرگ رفع شود.

.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 11 دی، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,070
بازدید ديروز : 3,717

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir