صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تاكنون 550 هزار قطعه مرغ بدون آنتي بيوتيك در كشور توليد شده است
داخلی

دكتر محسن دستور درباره كشتارگاههاي طيور كشور گفت: اكثر كشتارگاههاي طيور كشور صنعتي است و در سال گذشته 600 ميليون قطعه كشتارگاه در كشور انجام شده است...رييس سازمان دامپزشكي كشور گفت: كشتارگاههاي سنتي كشور ساماندهي مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خزر، دكتر محسن دستور درباره كشتارگاههاي طيور كشور گفت: اكثر كشتارگاههاي طيور كشور صنعتي است و در سال گذشته 600 ميليون قطعه كشتارگاه در كشور انجام شده است.

وي با اشاره به اينكه 50 كشتار صنعتي در كشور وجود دارد اين درحالي است كه 50 كشتارگاه ديگر نيز در دست ساخت است، افزود: ساماندهي كشتارگاهها از جمله كارهايي است كه در دستور كار داريم تا هم از پراكندگي كشتارگاهها در مناطق مختلف استقلال يابد و از تردد دام جلوگيري شود و هم در خصوص كشتارگاههاي سنتي آنها را تعطيل كنيم كه تاكنون 40 درصد آنها تعطيل شده‌اند.

دستور با اشاره به اينكه 1200 نفر در بخش دولتي دامپزشكي كشور كار مي‌كنند، خاطرنشان كرد: در راستاي اصل 44 سازمان دامپزشكي كشور اقدامات مطلوبي در جهت تحقق اهداف اين اصل داشته است و برنامه‌هاي بسيار خوبي نيز در دست اجرا دارد.

وي درباره توليد مرغ آنتي بيوتيك در كشور اظهار كرد: با توجه به پرورش مرغ آن هم با تراكم بالا، خطر آلودگي‌هايي كه وجود دارد توليد آن با مشكلات زيادي همراه است و هزينه توليد بالايي كه دارد و به نسبت كه براي توليد آن توليدكنندگان متحمل مي شود قيمت فعلي آن بسيار خوب است.

وي با اشاره به اينكه در برنامه چهارم سرانه مصرف پروتئين حيواني 29 گرم مشخص شده است كه 35 گرم آن سرانه پروتئين حيواني از گوشت مرغ و 10 درصد آن از تخم مرغ بايد تامين شود، اظهار كرد: با توجه به اينكه آسيب‌پذيري در اين صنعت به راحتي با تغيير شرايط آب و هوايي و ناملايمات ايجاد مي‌شود خوشبختانه روي آوردن به صنعت مرغداري در كشور رو به توسعه است و مهم تر از همه گامهايي است كه در توليد مرغ بدون آنتي بيوتيك در كشور به ويژه در گيلان برداشته شده است.

وي افزود: شروع توليد مرغ بدون آنتي بيوتيك از سال 87 در كشور شروع شد و تا امروز 12 استان شروع به كار كرده‌اند كه نتيجه آن پرورش 550 هزار قطعه مرغ بدون آنتي بيوتيك است كه هم مورد استقبال مصرف كنندگان و هم توليد كنندگان است به همين منظور سازمان دامپزشكي كشور شرايط لازم را براي واحدهايي كه مي خواهند به توليد مرغ بدون انتي بيوتيك ورود كنند را فراهم مي‌كند.

وي گفت: در حال حاضر 10 واحد در گيلان اعلام آمادگي كرده‌اند و اين آمار نويدبخش گامهاي موثرتر در توليد محصولات سالم و امنيت غذايي كشور است.

رييس دامپزشكي كشور تصريح كرد: در طول پرورش مرغ بدون آنتي بيوتيك سه مرحله كنترل صورت مي گيرد تا به صورت واقعي دارويي در توليد اين مرغها استفاده نشده باشد و نمونه‌برداري‌هاي لازم نيز انجام مي‌شود و همچنين قبل از كشتار اين مرغها نيز نظارتهاي لازم اعمال مي‌شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 31 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,773
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir