صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

خرید مرغ زنده یکی از مشکلات بهداشتی خوزستان است
داخلی

ابراهیم توکلی گفت:برای رفع مشکل کمبود یا عرضه بیش از اندازه مرغ، زمان جوجه ریزی در مرغداریهای استان در ماه های مختلف توسط اتحادیه مرغداران استان، تنظیم می شود... خبرگزاری مهر: سرپرست دامپزشکی خوزستان رواج فراوان خرید و فروش مرغ زنده در استان را یکی از مشکلات بهداشتی خوزستان در این بخش عنوان کرد. 

 ابراهیم توکلی صبح شنبه در نخستین جلسه کارگروه ساماندهی و جمع‌آوری مراکز عرضه مرغ زنده در خوزستان گفت: برای رفع مشکل کمبود یا عرضه بیش از اندازه مرغ، زمان جوجه ریزی در مرغداریهای استان در ماه های مختلف توسط اتحادیه مرغداران استان، تنظیم می شود.

وی همچنین با تاکید بر فرهنگسازی و افزایش سطح آگاهی مردم با هدف پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و طیور همچنین مشکلات زیست محیطی ناشی از خرید مرغ زنده اظهار داشت: به منظور آشناسازی و ارتقای سطح آگاهی جامعه ساخت برنامه های تبلیغاتی و آموزشی از قبیل انیمیشن، فیلم و ... در دستور کار قرار گرفت.

سرپرست دامپزشکی خوزستان ادامه داد: مقرر شد کیفیت مرغ بسته بندی برای جلب اعتماد و اطمینان مردم با نظارت دامپزشکی خوزستان افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه خرید و مصرف مرغ زنده در خوزستان از دیرباز رواج داشته، اظهار داشت: بر اساس فرهنگ سنتی بعضی شهروندان معتقد هستند ذبح شرعی در کشتارگاه ها رعایت نمی شود به همین دلیل خرید و کشتار مرغ زنده را ترجیح می دهند اما این مسئله به صورت یک مشکل بهداشتی و زیست محیطی در سطح استان درآمده است.

به گفته وی، در شهر اهواز حدود 125 مرکز ثابت فروش مرغ زنده و نزدیک به 65 فروشنده غیرمتمرکز (دستفروش) فعالیت می کنند.

سرپرست دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه خوزستان در حال حاضر حدود 685 واحد مرغداری و 9 کشتارگاه طیور دارد، ظرفیت روزانه آنها را 55 تن عنوان و تصریح کرد: کشتارگاه های طیور در استان، درصورت فعالیت با حداکثر توان، به تامین نیاز استان به صورت بهداشتی و بسته بندی هستند.
ارسال شده در مورخه : شنبه، 24 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,531
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir