صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

هیچ مشکلی در تولید و قیمت گوشت مرغ ایجاد نمی‌شود
داخلی

به منظور کنترل بیماری حاد تنفسی در واحدهای مرغداری جوجه‌ریزی در چهار استان تهران، قزوین، قم و البرز از سوی سازمان دامپزشکی تحت قرنطینه قرار گرفته است و با اعمال مقررات ویژه انجام می‌شود... 

علی آذروش ـ دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی اعلام کرد: با توجه به این‌که ضریب آسیب‌پذیری واحدهای مرغداری در خصوص بیماری نیوکاسل(بیماری حاد تنفسی) در چهار استان تهران، قزوین، قم و البرز بیش از دیگر استان‌ها بوده است، به منظور کنترل و جلوگیری از شیوع این بیماری جوجه‌ریزی در این استان‌ها با مقررات ویژه‌ای از سوی سازمان دامپزشکی انجام می‌شود.

وی افزود: این استان‌ها به دلیل مرغوبیت در شرایط تولید، دارای واحدهای مرغ تخم‌گذار بالایی است که حدود 30 درصد از تولید کشور را تامین می‌کند که به دلیل نزدیک بودن واحدها با یکدیگر اجرای شرایط قرنطینه آسان نیست لذا سازمان دامپزشکی قوانین خاصی برای جوجه‌ریزی در این چهار استان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری نیوکاسل به دیگر استا‌ن‌ها اعمال کرده است.

آذروش یادآور شد: اعمال این مقررات از جوجه‌ریزی در واحدهای بدون مجوز جلوگیری می‌کند چراکه حدود 30 درصد از جوجه‌ریزی و تولید مرغ گوشتی در کشور توسط واحدهای بدون مجوز و پروانه بهره‌برداری غیر مرتبط انجام می‌شود که اعمال این مقررات در راستای جلوگیری از شیوع بیماری است.

وی افزود: استان‌های شمالی کشور که پیشتاز در تولید گوشت مرغ کشور هستند از هرگونه آلودگی ویروسی پاک بوده و مشکلی در تولید و تامین گوشت گرم مرغ وجود ندارد از سوی دیگر با توجه به آغاز فصل گرما این نوع بیماری‌های ویروسی کاهش می‌یابد همچنین اعمال مقررات سازمان دامپزشکی بیماری‌های ویروسی کنترل خواهند شد.

دبیر انجمن صفنی مرغداران گوشتی تصریح کرد: با توجه به این‌که ظرفیت تولید کشور بسیار بالاتر از میزان مصرف است با اعمال تمهیدات دامپزشکی (متوقف شدن جوجه‌ریزی در چهار استان کشور) مشکلی در تامین گوشت مرغ و قیمت آن ایجاد نخواهد شد چراکه با اعمال مقررات دامپزشکی برای جوجه‌ریزی در این چهار استان ظرفیت دیگر استان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به قوی بودن زیرساخت‌های صنعت طیور تاکید کرد: ‌با اعمال اینگونه مقررات هیچگونه چالش و خطری در تولید مرغ و تخم‌مرغ ایجاد نخواهد شد.

به گفته آذروش در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت مرغ دو هزار و 900 تا سه هزار و 200 تومان برای مصرف‌کننده عرضه می‌شود که افزایشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نداشته است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,458
بازدید ديروز : 3,450

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir