صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

نصف متوسط جهاني تخم‌مرغ و 2 برابر آن مرغ مصرف مي‌كنيم
داخلی

حميد فاضلي  در خصوص آخرين وضعيت صنعت مرغداري، اظهار داشت: در حال حاضر با عدم حمايت‌هاي لازم از اين صنعت و معدوم سازي 30 درصد مرغ‌هاي كشور طي سال گذشته به دليل ...حميد فاضلي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس "توانا " در خصوص آخرين وضعيت صنعت مرغداري، اظهار داشت: در حال حاضر با عدم حمايت‌هاي لازم از اين صنعت و معدوم سازي 30 درصد مرغ‌هاي كشور طي سال گذشته به دليل شيوع بيماري، وضعيت اين صنعت مطلوب نيست.
وي با اشاره به اينكه قيمت تمام‎شده مرغ و تخم‌مرغ در كشور بيشتر از نرخ فروش است، خاطرنشان كرد: به دليل تأثير تبعات ناشي از افزايش هزينه‌هاي حمل و نقل و رشد قيمت خوراك مرغداري‌ها، قيمت تمام‎شده مرغ و تخم‎مرغ افزايش يافته و برخي از خانوارها قادر به تأمين اين اقلام به قيمت فعلي نيستند.
وي ضمن تأكيد بر اينكه بازار فروش مرغ و تخم‎مرغ در شرايط فعلي مطلوب نيست، ادامه داد:‌ از آنجا كه در ماه‌هاي ابتدايي سال قرار داريم و اكثر خانوارها نقدينگي در اختيار را طي ايام عيد هزينه كرده‌اند، توان خريد ندارند لذا اين موضوع هم مي‌تواند يكي ديگر از دلايل كاهش قيمت و فروش مرغ و تخم‎مرغ در كشور تلقي شود.
مديرعامل اتحاديه تعاوني صنعت مرغداري كشور گفت: قيمت تخم‎مرغ در بازار هزار و 800 تا دو هزار و 300 تومان و قيمت مرغ زنده دو هزار تا دو هزار و 200 تومان است كه در مقايسه با قيمت تمام شده پايين‌تر است.
وي در خصوص تأثير مصوبه اخير دولت مبني بر تعيين تعرفه صفر براي سود بازرگاني تخم‌مرغ خوراكي در بازار، تصريح كرد: از آنجا كه در ماه‌هاي پاياني سال مجبور به معدوم كردن 30 درصد مرغ‌هاي كشور شديم بالطبع براي تأمين نياز داخل با كسري توليد مواجه خواهيم بود كه البته كنترل بازار و جلوگيري از افزايش قيمت‌ها نيز مي‌تواند يكي از اثرات مثبت اين مصوبه تلقي شود.
وي با اشاره به توليد سالانه 750 هزار تن تخم‏مرغ، اظهار داشت: طبق برآوردهاي صورت گرفته نياز مصرفي كشور 650 هزار تن برآورد مي‌شود كه در صورت جايگزيني 30 درصد مرغ‌هاي معدوم شده طي سال گذشته طي يك‎ساله آتي اميدوارم اين مشكل نيز رفع و از واردات تخم‎مرغ بي‌نياز شويم.
فاضلي دلايل رشد قيمت سويا و ذرت و خوراك مرغداري‌ها را رشد هزينه‌هاي سوخت، بروز خشكسالي در روسيه و عدم حمايت‌هاي لازم در اين زمينه دانست و خاطرنشان كرد: در صورتي كه دولت بتواند بسته حمايتي مؤثري براي اين صنعت تهيه و مصوب كند قادر خواهيم بود علاوه بر تأمين نياز داخل در مسير صادرات و تأمين نياز كشورهاي هدف نيز گام برداريم.
وي در خصوص حمايت دستگاه‌هاي متولي از اتحاديه و تعاوني‌هاي تحت پوشش، تصريح كرد: خوشبختانه بانك توسعه تعاون در حمايت از تشكل‌هاي تعاوني سازوكارهاي مؤثري را در دستوركار دارد اما وزارت تعاون و كشاورزي آن‎طور كه بايد حمايت‌هاي لازم را ندارند كه اميدوارم اين مشكل با تشكل‌هاي تعاوني از اين دست رفع شود.
وي سرانه مصرف تخم‎مرغ را در ايران 10 كيلوگرم و در جهان 18 كيلوگرم برآورد و خاطرنشان كرد: سرانه مصرف مرغ در ايران نيز حدود 22 كيلوگرم برآورد شده است كه در قياس با ديگر كشورها تقريباً دو برابر تخمين زده مي‌شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 14 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,696
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir