صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

با اعمال سیاست راهبردی در تامین نهاده‌های تولید مرغ خودکفا می شویم
داخلی

علی آذروش درباره‌ی ایجاد جهاد اقتصادی در صنعت مرغداری طی سال جاری، اظهار کرد: براساس هدفمند‌ی یارانه‌ها و اجرای جهاد اقتصادی ناگزیر هستیم سیستم مرغداری کشور را ...  دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور تاکید کرد: با توجه به وجود مشکلات جهانی در تامین نهاده‌های مرغداری تا سال 2015 لازم است با اعمال سیاست راهبردی در تامین نهاده‌های تولید گوشت مرغ به خودکفایی برسیم و هر ساله از میزان نیاز به واردات دان مرغ کاسته شود.

علی آذروش درباره‌ی ایجاد جهاد اقتصادی در صنعت مرغداری طی سال جاری، اظهار کرد: براساس هدفمند‌ی یارانه‌ها و اجرای جهاد اقتصادی ناگزیر هستیم سیستم مرغداری کشور را به روز کرده و از تجهیزات و تکنولوژی روز استفاده کنیم هزینه‌های تولید از جمله انرژی و نهاده‌ها کاهش یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه با میزان ضایعات غیرمتعارف و بالاتر از استاندارد‌ جهانی مواجه هستیم، می‌توان با بهبود سیستم تجهیزاتی بسیاری از ضایعات را کم کرد.

آذروش با اشاره به توانایی کشور در افزایش بهره‌وری از واحد تولیدی، گفت: به جای تولید 20 تا 25 کیلوگرم مرغ زنده در هر مترمربع می‌توان با ارتقا کیفی واحد‌های پرورشی 30 کیلوگرم مرغ زنده استحصال کرد؛ کمااینکه هم‌اکنون در کشور‌های اروپایی از هر مترمربع 40 تا 45 کیلوگرم مرغ زنده تولید می‌شود.

دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر ضرورت کاهش قیمت‌ها و ایجاد توان صادراتی، افزود: بدین منظور باید دانش روز تولید به مجموعه‌ها آموزش داده و تجهیزات سیستم‌ها نوین شوند.

وی اظهار کرد: به منظور ارتقای کیفی واحد‌ها طرح‌ها و مطالعاتی انجام شده تا تولید بهبود یابد که برای اجرایی‌شدن آن نیاز به سرمایه‌گذاری است و وعده‌هایی از سوی بخش دولتی در واگذاری اعتبارات با توجه به برنامه‌ریزی‌ها داده شده که با بهبود سیستم‌ها و ارائه‌ی تسهیلات دولتی بتوان به این شرایط رسید.

آذروش گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از امسال تا سال 2015 در تامین نهاده‌ها به ویژه غلات، جهان دچار مشکل است و خشکسالی‌ها و بروز حوادث طبیعی نیز به‌وجود آمده است. از سوی دیگر مصرف سرانه‌ی گوشت مرغ و تخم‌مرغ در جهان و کشور روبه افزایش است و افزایش جمعیت نیز هشدار‌دهنده‌ این است که در تامین نهاده‌ها باید با برنامه‌ریزی هدفمند‌تری حرکت کنیم.

دبیر انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور عنوان کرد: روز‌به‌روز قیمت نهاده‌های تولید در بازارهای جهانی روبه افزایش است، لذا امید است وزارت جهاد کشاورزی با سیاست راهبردی مناسب جهت تکافو و تامین نیاز ذرت و سویا مورد مصرف در تولید گوشت مرغ گام بردارد تا به خودکفایی برسیم و هر ساله از نیاز واردات نهاده‌های تولید و دان مرغ کاسته شود تا از محل تولیدات داخلی نهاده‌های واحدهای مرغداری را تامین کنیم.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 3 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,477
بازدید ديروز : 3,450

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir