صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

رتبه اول توليد جوجه يک روزه و گوشت مرغ در کشور
داخلی

معاون بهبود توليدات دامي جهاد کشاورزي مازندران با بيان اينکه در سال گذشته بيش از 391 ميليون قطعه جوجه يکروزه در مازندران توليد شد، افزود: مازندران در سال گذشته رتبه اول توليد جوجه يک روزه و...خبرگزاری ایسنا:معاون بهبود توليدات دامي جهاد کشاورزي مازندران با بيان اينکه در سال گذشته بيش از 391 ميليون قطعه جوجه يکروزه در مازندران توليد شد، افزود: مازندران در سال گذشته رتبه اول توليد جوجه يک روزه و گوشت مرغ را در کشور به خود اختصاص داد. 
حسين نگهدار اظهار داشت: امروزه تامين پروتئين مورد نياز جامعه يکي از دغدغه‌هاي حاضر بسياري از مسئولين کشور است. 
وي با بيان اينکه پروتئين قسمت عمده‌اي از نياز جامعه را تامين مي‌کند، افزود: ارايه راهکارهايي در راستاي کاهش هزينه و افزايش راندمان توليد و تامين منافع در بين توليدکنندگان موثر بوده و ارزش افزوده را براي مازندران به دنبال خواهد داشت. 
معاون بهبود توليدات دامي جهادکشاورزي مازندران با اشاره به اينکه گوشت مرغ به عنوان پرمصرف ترين ماده پروتئين در سبد مصرف اکثر خانواده‌ها جايگاه ويژه‌اي دارد، گفت: تقريباً اکثر شهروندان از اين ماده غذايي به صورت متناوب استفاده مي‌کنند. 
نگهدار افزود: به همين منظور استقبال مصرف کنندگان از گوشت مرغ در سالهاي اخير سبب ترغيب توليدکنندگان اين ماده غذايي شده و مرغداري‌ها را به عنوان يک صنعت پردرآمد به يک شغل اصلي و مولد تبديل کرده است. 
وي با بيان اينکه مازندران يکي از استانهاي مهم و تاثيرگذار در توليد جوجه است، گفت: استان توانسته نقش مهمي را در اين عرصه ايفا کند به طوري که در سال 89 بيش از 391 ميليون قطعه جوجه يکروزه گوشتي باکيفيت مطلوب در جوجه کشيهاي استان توليد و در کشور توزيع شد. 
معاون بهبود توليدات دامي جهادکشاورزي مازندران تصريح کرد: از بين توليدات جوجه در سال 89، 285 ميليون قطعه جوجه مربوط به واحدهاي مرغ مادر استان با ميانگين 82 درصد است که ارزش ريالي آن 256 ميليارد ريال بوده و اين ميزان جوجه يکروزه توليدي معادل 30 درصد جوجه يک روزه کشور است. 
نگهدار اظهار داشت: در سال گذشته 179 ميليون و 401 تن گوشت مرغ آماده طبخ در واحدهاي مرغ گوشتي مازندران به ارزش 4هزار و 994 ميليارد ريال توليد و به بازار عرضه شد. 
وي افزود: اين ميزان گوشت علاوه بر تامين نياز مصرف شهروندان مازاد توليد آن در 12 ماهه سال 89 به مقدار 113 هزار و 880 تن به ارزش 3هزار و 416 ميليارد ريال معادل 63 درصد کل توليدات استان به ساير استانهاي کشور خصوصاً به تهران ارسال شد. 
معاون بهبود توليدات دامي جهادکشاورزي مازندران با بيان اينکه به طور متوسط در سال 89 روزانه 490 تن گوشت مرغ در استان توليد شد، گفت: از اين ميزان 313 تن مازاد بر مصرف نياز بوده که به علت شرايط اقليمي مناسب، وجود متخصصين، کارشناسان مجرب و توليدکنندگان با انگيزه سالانه امکان توليد بيش از 200 هزار تن گوشت مرغ در استان وجود دارد. 
نگهدار خاطرنشان کرد: مازندران رتبه اول توليد جوجه يکروزه و گوشت مرغ را در سال 89 ازنظر کمي و کيفي در کشور به خود اختصاص داده است.
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 1 اردیبهشت، 1390 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,594
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir