صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: شيوع مجدد تب‌کنگو به‌خاطر کم‌کاري دامپزشکي است
اخبار صنایع وابسته

شيوع مجدد تب‌کنگو به‌خاطر کم‌کاري دامپزشکي است......(26/6/89)خبرگزاري آريا-نايب رييس کميسيون کشاورزي با انتقاد از شيوع مجدد تب کنگو در استان‌هاي جنوبي و شرقي، شيوع اين بيماري را نتيجه کم‌کاري سازمان بهداشت در قرنطينه دام‌ها عنوان کرد و گفت: سازمان دامپزشکي موظف به کنترل اين بيماري و جلوگيري از شيوع آن است.

به گزارش آريا"کاظم فرهمند" نايب رييس کميسيون کشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خانه ملت با انتقاد از شيوع مجدد بيماري تب کنگو، گفت: اين بيماري که از دام به انسان منتقل مي‌شود و عامل آن نيز ويروسي است، از طريق دام‌هاي وارداتي به کشور وارد شده است، به راحتي قابل کنترل است و با قرنطينه دام‌ها به مدت ده روز مي‌توان آن را کنترل کرد. وي افزود: با کم‌کاري سازمان دامپزشکي در قرنطينه دام‌ها اين بيماري هم اکنون در استان‎‌هاي يزد، اصفهان، سيستان و بلوچستان و کرمان شيوع يافته است.

نماينده مردم مهريز، بافق، ابرکوه و خاتم با اشاره به فوت دو نفر بر اثر اين بيماري در استان يزد، گفت: عامل اين بيماري در گوشت حيوانات بيمار وجود دارد و از راه زخم و خون وارد بدن انسان مي‌شود که با آموزش افراد به خصوص کساني که با ذبح دام سروکار دارند مي‌توان جلوي شيوع بيشتر اين بيماري را گرفت.

نايب رييس کميسيون کشاورزي با بيان اين مطلب که تشخيص اين بيماري سخت ولي درمان آن آسان است، گفت: اگر دام‌هاي آلوده به مدت 10روز در يک مکان قرنطينه شوند، مي‌توان اين بيماري را کنترل کرد و عامل بيماري را از بين برد، ضمن اينکه بايد توجه داشت عامل اين بيماري با نگهداري گوشت در دماي زير صفر به مدت 24 ساعت نيز از بين مي‌رود.

وي در ادامه با انتقاد از سهل‌انگاري سازمان دامپزشکي در مورد قرنطينه دام‌هايي که وارد مرز استان‌ها مي‌شوند، گفت: در بعضي از استان‌ها مانند استان يزد سازمان دامپزشکي هيچ نظارتي بر ورود دام ندارد و قرنطينه‌اي را براي کنترل بيماري‌ها اعمال نمي‌کند.

شيوع مجدد تب کنگو که سابقه آن به واردات دام زنده از همسايه‌هاي شرقي باز مي‌گردد، نگراني‌هايي را در ميان مردم استان‌هاي جنوبي و شرقي برانگيخته است. اين بيماري که از طريق کنه به دام منتقل مي‌شود، سابق بر اين شيوع چنداني در ايران نداشت و کارشناسان ريشه آن را در فقدان نظارت بر واردات دام زنده مي‌دانند. اهميت اين موضوع به حدي است که نمايندگان مجلس و اعضاي کميسيون کشاورزي در چند ماهه اخير طرحي را مبني بر تحقيق و تفحص از واردات دام زنده پيگيري مي‌کنند. در حال حاضر اين طرح در مرحله جمع آوري اطلاعات است.

ارسال شده در مورخه : جمعه، 26 شهریور، 1389 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,418
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,593
مهمان: 465
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 465
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]