صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: گرده‌افشاني زنبور عسل سبب افزايش محصولات كشاورزي مي‌شود
اخبار صنایع وابستهگرده‌افشاني زنبور عسل سبب افزايش محصولات كشاورزي مي‌شود......(17/3/89)

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، اسدالله اسماعيل‌پور بعدازظهر امروز در همايش «نقش حشرات گرده‌افشان در افزايش توليد محصولات كشاورزي»، با بيان اينكه از يك ميليون و 200 هكتار زمين در سطح استان فارس بيشتر آن به زراعت اختصاص دارد، اظهار داشت: زنبور عسل نقش بسياري در افزايش توليد محصولات كشاورزي و گرده‌افشاني آنها دارد.
وي وسعت باغات استان فارس را 350 هزار هكتار اعلام و خاطرنشان كرد: براساس تحقيقات علمي به ازاي هر شش تا 10 كندو در هر باغ بادام، مي‌توانيم 27 تا 100 برابر محصول را به‌دست آوريم.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان فارس با بيان اينكه در كشور‌هاي پيشرفته، زنبور عسل را جزو اركان اصلي كشاورزي مي‌دانند، تصريح كرد: در اين كشورها، زنبورداري با بخش كشاورزي و باغ‌داري تلفيق شده است.
اسماعيل‌پور با اشاره به ممانعت كشاورزان و باغداران كشور به حضور زنبورداران در عرصه زراعت و باغداري، گفت: در كشور‌هاي پيشرفته دنيا، در زنبورداري، پيش از توليد عسل به نقش آنها در باغباني و زراعت توجه مي‌كنند.
وي با تأكيد بر اينكه بايد به كشاورزي اقتصادي برسيم، گفت: يكي از فاكتور‌هايي كه مغفول مانده، نقش اساسي زنبور عسل است كه مي‌تواند ضريب افزايش محصولات كشاورزي را بالا ببرد.
معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد كشاورزي استان فارس، تعداد كندو‌هاي زنبور عسل در استان فارس را 237 هزار كندو اعلام كرد و گفت: به‌راحتي مي‌توانيم اين ميزان را سه برابر كرده و اشتغال ايجاد كنيم.
اسماعيل‌پور، استان فارس را قشلاق بسيار مناسبي براي استان‌هاي ديگر دانست و تصريح كرد: گستره وسيع كشاورزي استان و رو آوردن استان‌هاي ديگر به اين استان، مي‌تواند به رشد و توسعه زنبورداري و افزايش توليد عسل و اشتغال بيانجامد.
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 17 خرداد، 1389 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,167
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir