صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

واردات مرغ، مرغداري‌هاي هرمزگان را با خطر روبه‌رو كرده است
داخلی

محمد داوودي با بيان اينكه در حال حاضر 226 واحد توليدي در هرمزگان در ارتباط با پرورش مرغ مشغول به فعاليت هستند، گفت: اين تعداد واحد توليدي توان توليد و عرضه ماهانه 2 هزار تن گوشت مرغ را به بازار دارند...محمد داوودي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بندرعباس با بيان اينكه در حال حاضر 226 واحد توليدي در هرمزگان در ارتباط با پرورش مرغ مشغول به فعاليت هستند، گفت: اين تعداد واحد توليدي توان توليد و عرضه ماهانه 2 هزار تن گوشت مرغ را به بازار دارند.
وي با بيان اينكه 45 درصد از واحد‌هاي توليدي گوشت مرغ در بندرعباس، 20 درصد در بستك، 11 درصد در ميناب و مابقي در شهرستان‌هاي استان مستقر هستند، اظهار داشت: در حال حاضر سرمايه‌گذاران متعددي خواستار سرمايه‌گذاري در امر احداث مرغداري هستند.
نماينده جامعه مرغداران هرمزگان در ادامه سخنان خود به برخي از تنگناها و چالش‌هاي روبه‌روي جامعه مرغداران هرمزگاني اشاره و اظهار داشت: سال گذشته در اثر بيماري نيوكاسل تعداد 18 واحد مرغداري درگيري اين بيماري شدند كه صاحبان اين واحدها در جمع خسارتي معادل 800 ميليون تومان را متحمل شدند.
داودي با اشاره به محتمل بودن شيوع دوباره اين بيماري و ساير گونه‌‌هاي مشابه در مرغداري‌هاي استان خواستار روانسازي نحوه توزيع داروهاي مورد نياز براي پيشگيري در مرغداري‌ها شد.
وي همچنين نوسانات قيمت را يكي ديگري از معظلات جامعه مرغداران هرمزگان دانست و افزود: بايد با تدابير ويژه از طرف مسئولان مربوطه به ويژه بازرگاني در رفع اين مشكل نيز اقدام شود.
نماينده جامعه مرغداران هرمزگان يادآور شد: واردات مرغ از استان‌هاي همجوار توسط دلالان و عدم نظارت كافي بر روي اين عمل، نه تنها سبب به تعويق افتادن به موقع فروش محصولات مرغداري‌ها ‌شده‌، بلكه در بعد كلان مرغداري‌ها را با مشكل ورشكستگي روبه‌رو كرده است.
داودي با اشاره به اهميت پايداري و قابل اطمينان بودن جريان برق در صنعت مرغداري ابراز داشت: اداره برق در راستاي قطع برق مرغداري‌ها نيز بايد با دقت و حساسيت بيشتري عمل كند چراكه در مورد‌هاي پيش آمده مشاهده شده است كه قطع برق به مدت چند ساعت با توجه به اقليم گرم و مرطوب استان سبب اعمال خسارات‌هاي جبران‌ناپذيري به اين واحدها شده است.
نماينده جامعه مرغداران هرمزگان در پايان ضمن تقدير از مساعدت‌هاي مسئولان مربوطه در زمينه تامين خواسته‌هاي صاحبان مرغداري‌ها اظهار داشت: عدم ارائه به موقع خدمات دامپزشكي نيز مي‌تواند به عنوان يكي از تهديدهاي هميشگي مرغداري‌ها را با مشكل روبه‌رو كند كه اميد است مسئولان مربوطه به اين مسئله نيز توجه ويژه داشته باشند.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 31 فروردین، 1389 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,426
بازدید ديروز : 3,957
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir