صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم
داخلی
کمالی سروستانی ادامه داد:  در شرایط فعلی درخواست ما این هست که بدلیل تولید مازاد، شرکت پشتیبانی امور دام که در ماه‌های گذشته اقدام به واردات مرغ کرده است، اکنون از توزیع آن در بازار اجتناب کند تا  زیان مرغداران استمرار نیابد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به حجم جوجه‌ریزی و تولید در ماه‌های اخیر نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم.

محمد علی کمالی سروستانی گفت: بنابر آمار طی ماه‌های گذشته حدود ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم که  در شرایط کنونی مرغ آن به بازار عرضه می‌شود که براین اساس روند بازار عادی است.

به گفته او، امسال در دهه اول محرم همانند سنوات گذشته تغییر افزایش قیمت ناشی از شرایط مساعد تولید نداریم، کمااینکه در شرایط کنونی مرغ زنده کمتر از نرخ مصوب و حمایتی اعلامی اواسط سال گذشته عرضه می‌شود. به عنوان مثال سال گذشته نرخ مصوب هرکیلو مرغ ۵۸ هزار تومان اعلام شد، درحالیکه متوسط فروش طی این ماه‌ها ۵۲ هزار تومان بوده است.

نیازی به واردات مرغ نداریم

کمالی سروستانی با بیان اینکه صادرات مرغ در تعدیل قیمت و تنظیم بازار خیلی کارساز نبوده است، افزود: با توجه به آنکه عمده صادرات ما به عراق انجام می‌شود، از این رو به سبب محدودیت مصرف نتوانستیم بیش از حد نیاز به عراق صادرات داشته باشیم. هرچند در ایام اربعین درخواست از سوی عراق افزایش می‌یابد، اما ذخایر ما درحدی است که اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.

مشاور اتحادیه مرغداران مرغداران گوشتی ادامه داد:  در شرایط فعلی درخواست ما این هست که بدلیل تولید مازاد، شرکت پشتیبانی امور دام که در ماه‌های گذشته اقدام به واردات مرغ کرده است، اکنون از توزیع آن در بازار اجتناب کند تا  زیان مرغداران استمرار نیابد.

او با بیان اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، افزود: با توجه به حجم تولید مازاد بر نیاز کشور نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، براین اساس واردات مرغ مربوط به ثبت سفارش‌های قبلی نباید وارد شود چراکه بنابر آمار نیاز ماهانه کشور حدود ۲۳۰ هزار تن است، درحالیکه اکنون  ماهانه ۲۶۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می‌شود.

کمالی سروستانی در ادامه افزود:  متاسفانه واردات مرغ مربوط به ثبت سفارش و خرید‌های قبل در حال انجام است  یا این احتمال وجود دارد که تجار به موقع وارد نکردند و پول نزد خودشان نگه داشتند یا کاهلی کردند، اما به هرحال توصیه ما این هست که مرغ‌های خریداری شده وارد ایران نکنند و در بازار‌های دیگر به فروش رسانند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 20 تیر، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 808
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir