صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تک نرخی شدن ارز مرغ را کمتر از ۱۰ درصد گران می‌کند
داخلی
دبیرکل فدراسیون ملی طیور حذف قیمت‌گذاری دستوری را مهمترین انتظار صنعت طیور از دولت جدید دانست و گفت: در صورت تک نرخی شدن ارز، قیمت‌ها فقط هشت درصد افزایش می‌یابد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد آنلاین دبیرکل فدراسیون ملی طیور حذف قیمت‌گذاری دستوری را مهمترین انتظار صنعت طیور از دولت جدید دانست و گفت: در صورت تک نرخی شدن ارز، قیمت‌ها فقط هشت درصد افزایش می‌یابد.

سید فرزاد طلاکش، دبیرکل فدراسیون ملی طیور درباره انتظارات صنعت طیور از دولت چهاردهم، بیان کرد: بزرگترین چالشی که صنعت ما دارد، بحث قیمت‌گذاری دستوری است.

وی افزود: البته این موضوع یک مقداری فراتر از وزرات جهاد کشاورزی است ولی چون این وزارتخانه متولی است، باید با کمک بخش خصوصی تلاش کند که این اتفاق مبارک بیفتد.

طلاکش تاکید کرد: آثار حذف قیمت‌گذاری دستوری در دو دوره قبلی که آزادسازی ارز اتفاق افتاد و به دلیل آزادشدن ارز قیمت تکلیفی به این صنعت تحمیل نشد؛ کاملا مشهود است. این تجربه نشان داده است که با حذف قیمت‌گذاری دستوری مردم تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند و در عین حال صنعت برای اینکه بتواند رشد کند از بلوغ خاصی برخوردار خواهد شد.

وی دومین انتظار از وزارت جهاد کشاورزی را برنامه داشتن اعلام کرد و افزود: در فدراسیون طیور ایران یک برنامه برای صنعت تا ۱۴۰۴ نوشته‌ایم ولی متاسفانه در شرایطی که در وزارت جهاد کشاورزی هیچ برنامه نوشته شده مدونی به‌عنوان سند توسعه صنعت طیور وجود نداشت، کمترین عنایتی به برنامه ما نشد.

دبیرکل فدراسیون ملی طیور گفت: وزارت جهاد کشاورزی می‌توانست به کمک فدراسیون، این برنامه را تبدیل به برنامه مدونی کند که هم صنف تکلیفش را بداند و هم وزارت جهاد کشاورزی درکلان دولت برای صنعت طیور برنامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: انتظار این است که در صنعت طیور و وزارت جهاد کشاورزی با یک برنامه مشخص پیش برویم. اگر این برنامه در کنار اتفاق مبارک حذف قیمت‌گذاری دستوری قرار بگیرد، شاهد رخدادهای مثبت خواهیم بود.


 

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 20 تیر، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 725
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir