صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

سهم مرغ لاین آرین به ۳۰ درصد می‌رسد
داخلی
خمیس آبادی گفت: طبق برنامه کارهای اصلاح نژادی خوبی انجام شده تا طی مدت زمان پنج سال مرغ لاین آرین بتواند بیش از ۳۰ درصد بازار را به خود اختصاص بدهد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از معرفی ۶ نژاد مرغ بومی تخم‌گذار در سال گذشته خبر داد و گفت: برنامه اقدامات اصلاح نژادی خوبی برای مرغ گوشتی لاین آرین انجام شده تا طی پنج سال لاین بتواند بیش از ۳۰ درصد بازار گوشت مرغ را به خود اختصاص بدهد.

حسن خمیس آبادی درباره اقدامات اصلاح نژادی مرغ لاین آرین و عدم وابستگی به سویه‌های دیگر مرغ گوشتی، افزود: لاین آرین می‌تواند با سویه‌های وارداتی که در تامین گوشت مرغ کشور سهم دارند، رقابت کرده و سهمی از بازار را به خود اختصاص دهد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با بیان اینکه عملیات تحقیقاتی و توسعه‌ای لاین آرین از اواخر سال گذشته و امسال به موسسه تحقیقات علوم دامی کشور واگذار شده استریال اظهار داشت: عملیات توسعه‌ای در گذشته در دست بخش خصوصی بود که زحمات زیادی در این خصوص کشیدند.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن موسسه تحقیقات علوم دامی و سازمان تات، از سال گذشته کارهای اصلاح نژادی خوبی روی سویه آرین انجام شد، تا این سویه بتواند در کنار سویه‌های دیگر در تامین و تولید گوشت مرغ کشور قرار بگیرد.

خمیس آبادی گفت: طبق برنامه کارهای اصلاح نژادی خوبی انجام شده تا طی مدت زمان پنج سال مرغ لاین آرین بتواند بیش از ۳۰ درصد بازار را به خود اختصاص بدهد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور معتقد است با توجه به رشد جمعیت و نیاز کشور به تامین گوشت مرغ هرگز نمی‌توان گفت که لاین آرین می‌تواند به‌تنهایی بازار کل کشور را تامین کند، اما امیدواریم طی برنامه زمان‌بندی مذکور بتواند در کنار سویه‌های دیگر سهم خوبی از بازار داشته باشد.

وی در حوزه مرغ تخم‌گذار نیز گفت: با توجه به تنوع نژادی که در کشور وجود دارد خوشبختانه موسسه تحقیقات علوم دامی با همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی همچون وزارت جهاد کشاورزی و معاونت امور دام توانست در سال گذشته (دولت سیزدهم) ۶ نژاد مرغ بومی برای کشور معرفی کند که می‌توانند نقش موثری در معیشت خانوار روستایی و همچنین تامین امنیت غذایی و رفاه روستاییان داشته باشد.

خمیس آبادی بر این باور است که چنین اقدامات اصلاح نژادی و توسعه‌ای می‌تواند از مسائل مهمی مانند مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کرده و در تامین امنیت غذایی و معیشت خانوار موثر باشد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 16 تیر، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 856
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir