صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولید و توزیع مرغ گوشتی به اتحادیه مرغداران گوشتی واگذار می‌شود
داخلی
۸ راهبرد برای تشکل‌ها در حوزه کشاورزی تعریف شده که در قالب آن وظیفه تنظیم بازار تخم مرغ به صورت کامل به تشکل تعاونی مرغداران میهن واگذار شد. این تجربه برای مرغ گوشتی هم در حال پیگیری است...


 به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مهر  ۸ راهبرد برای تشکل‌ها در حوزه کشاورزی تعریف شده که در قالب آن وظیفه تنظیم بازار تخم مرغ به صورت کامل به تشکل تعاونی مرغداران میهن واگذار شد. این تجربه برای مرغ گوشتی هم در حال پیگیری است.

ایوب فصاحت، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در برنامه سیما گفت: مقام معظم رهبری امسال را با نام سال جهش تولید با مشارکت مردم نامگذاری کردند. مسؤولان باید بستر مشارکت مردم را ایجاد کنند. یکی از مهم‌ترین مجراهای مشارکت مردم ایجاد تشکل‌ها و در واقع در قالب تشکل سازی است.

وی افزود: برخی موجود است و تشکل‌های جدیدی هم نیاز است تا ایجاد شود. به عنوان مثال کشاورزان در حوزه دیمزارها و دیمکاران که بخش عمده‌ای هم هستند و تقریباً ۶ میلیون هکتار می‌شود هیچ تشکلی نداریم.

فصاحت ادامه داد: تشکل‌های حوزه کشاورزی مردم نهاد هستند، سازمان تعاون و روستایی ایران در واقع متصدی این تشکل‌ها است. وی با بیان اینکه در ماده ۵ قانون برنامه هفتم توسعه اشاره به مردمی‌سازی اقتصاد شده است، گفت: مردمی‌سازی اقتصاد در قالب تشکل سازی تاکید شده و در ماده ۱۹ طرح تملک‌های دارایی و بودجه‌های اختصاصی هم آمده، تعاونی‌ها از این اعتبارات استفاده کنند و این مجرای مشارکت مردم را هموار کنند.

وی تصریح کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند بخشی از اعتبارات را در طرح‌های نیمه تمام در قالب همین تشکل‌ها و تعاونی‌هایی که وجود دارد هزینه کنند.

فصاحت عنوان کرد: ما ۸ راهبرد را برای تشکل‌ها تعریف کردیم و در قالب آن وظیفه تنظیم بازار تخم مرغ به صورت کامل به تشکل تعاونی مرغداران میهن واگذار شد. همچنین واگذاری تولید و توزیع کالا به تشکل‌ها برای حوزه مرغ گوشتی هم در حال تکرار است و قرار است وظیفه تنظیم بازار به اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی محول شود.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: البته زنجیره‌ها هم در کنارشان هستند که بخشی از وظیفه را هم آنها بر عهده می‌گیرند.

فصاحت با تاکید بر نقش تعاونی‌ها گفت: نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از خرید تضمینی گندم توسط همین اتحادیه‌های تعاونی روستایی انجام شد. تعاونی‌های تولید وظیفه اجرای الگوی کشت را شروع کردند. ما به دنبال واگذاری تمام مسئولیت‌هایی که در واقع قابلیت واگذاری دارند به اتحادیه‌ها در تعاونی روستایی هستیم.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 12 تیر، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 657
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir