صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صادرات با تولید مرغ سایز رونق می‌گیرد
داخلی
کمالی سروستانی ادامه داد: تولید مرغ سایز نسبت به مرغ های وزن سنگین کیفیت به مراتب بالاتر و دورریز آلایش کمتری دارد و از طرفی منجر به رونق صادرات می شود‌...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: تولید مرغ سایز علاوه بر افزایش کیفیت مطلوب و کاهش دورریز بر رونق صادرات هم اثر بسزایی دارد.

محمدعلی کمالی سروستانی گفت: تولید مرغ سایز در ایران تابع عوامل مختلفی است که هزینه های تولید بویژه جوجه یکروزه، قیمت مرغ در بازار و تقاضای افراد برای خرید از دیگر عوامل اثرگذار تولید مرغ سایز است.

به گفته او، زمان یکه مرغدار جوجه را گران خریداری می کند، بدنبال آن است که هزینه ها را روی وزن سرشکن کند چراکه مرغ در هفته های پایانی وزن می گیرد تا بدین ترتیب قدری از هزینه ها کاهش یابد.

کمالی سروستانی ادامه داد: تولید مرغ سایز نسبت به مرغ های وزن سنگین کیفیت به مراتب بالاتر و دورریز آلایش کمتری دارد و از طرفی منجر به رونق صادرات می شود‌.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با تاکید بر برنامه ریزی بلندمدت برای صادرات مرغ افزود: صادرات نباید به گونه ای باشد که سرریز تولید مرغ به بازارهای هدف صادر شود چراکه در این صورت نمی توان بازار مطمئنی ایجاد کرد.

به گفته او، کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، آسیای میانه، افغانستان، پاکستان و حتی روسیه نیازمند مرغ ایرانی هستند که در صورت اعمال مدیریت صحیح می توان با برنامه ریزی مناسب، ارزآوری قابل توجهی از این طریق داشت.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه با صادرات مستمر، تولید مرغ سایز به سهولت امکان پذیر است، افزود: در پروسه زمانی میان مدت، تولید مرغ سایز به سبب افزایش دوره جوجه ریزی، گردش مالی بالا، کاهش تلفات و افزایش ضریب تبدیل تاثیر بسزایی دارد.

او گفت: در بلندمدت با تولید مرغ سایز، هزینه های ثابت جوجه ریزی مستهلک می شود. تنها برای تحقق این موضوع کافی است که زنجیره تولید تا مصرف شناخته شود.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 12 تیر، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 814
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir