صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: ارزآوری صادرات قزل آلا به ۵ میلیون دلار رسید
اخبار صنایع وابستهارزآوری صادرات قزل آلا به ۵ میلیون دلار رسید......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آرش نبی زاده گفت: بنابر آمار از ابتدای سال حدود هزارتن قزل آلا به ارزش۴ تا ۵ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است.

آرش نبی زاده گفت: قیمت کنونی هرکیلو قزل آلا سرمزرعه ۱۲۰ هزارتومان و عمده فروشی ۱۳۰ هزارتومان، سالمون سرمزرعه ۱۳۰ هزارتومان و عمده فروشی ۱۴۰ هزارتومان است.

او قیمت تمام شده هرکیلو قزل آلا را ۱۵۰ تا ۱۶۰هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به گرمای هوا و عرضه قزل آلای پرورش در قفس، قیمت کاهش یافته است به طوریکه کمتر از نرخ تمام شده عرضه می‌شود.

نبی زاده ادامه داد: باوجود آنکه تولیدکنندگان پرورش ماهی در قفس بدلیل گرمای هوا نمی‌توانند ماهی را نگه دارند، از این رو تا اواخر تیرماه ناگریز به عرضه هستند، اما سایر تولیدکنند‌گان تا عادی شدن شرایط بازار از عرضه اجتناب می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی درباره آخرین وضعیت قزل آلا گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که امسال تولید قزل آلا همانند مدت مشابه سال قبل به ۱۱۵ تا ۱۲۵ هزارتن برسد.

او قیمت هرکیلو ماهی صادراتی را ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: اگر صادرات قزل آلا نباشد، بسیاری از تولیدکنندگان به سبب زیان وارده از چرخه تولید خارج می‌شوند. هرچند صادرات چندان چشمگیر نیست.

نبی زاده ادامه داد: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون هزارتن قزل آلا به ارزش ۴ تا ۵ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است و همواره پیش‌بینی می‌شود که این رقم تا پایان سال به ۴ تا ۵ هزارتن برسد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی با بیان اینکه ایران سومین تولیدکننده قزل آلا در آب‌های شیرین محسوب می‌شود، افزود: پتانسیل تولید ۲۵۰ هزارتن قزل آلا به شرط داشتن بازار وجود دارد.

او از راه اندازی سامانه جامع آبزیان کشور طی روز‌های آتی خبر داد و گفت: تمامی تولیدکنندگان مشخصات و نحوه تولید را از ابتدای مراکز تکثیر تخم چشم زده تا عرضه به مرکز فرآوری باید در این سامانه عرضه کنند، در غیراین صورت امکان صادرات وجود ندارد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 26 خرداد، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 885
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir