صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صادرات ۱۷ هزار تن مرغ تا پایان خرداد
داخلی
مهدی زاد درباره صادرات تخم مرغ گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰درصد رشد داشته است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا رئیس کارگروه طیور اتاق بازرگانی ایران از صادرات ۱۷هزار تن مرغ تا پایان خرداد و نیز آغاز صادرات تخم مرغ ایران به روسیه از هفته آینده خبر داد.

 حسین مهدی زاد، رئیس کارگروه طیور اتاق بازرگانی ایران آخرین وضعیت صادرات مرغ و تخم مرغ کشور را تشریح کرد و گفت: تا پایان خرداد برای صادرات ۱۷هزار تن مرغ به عراق مجوز داده شده که از این میزان، صادرات ۱۲هزار تن به مرغداران فعال زیر نظر اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اختصاص یافته و ۵۰۰۰ تن دیگر به سایر فعالان زنجیره اختصاص پیدا کرده است. 

 وی افزود: مرغ ایران در حال حاضر تنها به عراق صادر می‌شود و کشور عراق هم با واردات این حجم از مرغ موافقت کرده است؛ صادرات این حجم از مرغ به بازیابی تعادلی انجامیده که در بازار مرغ کشور از دست رفته بود. 

مهدی زاد درباره صادرات تخم مرغ گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰درصد رشد داشته است؛ نیمی از این ۴۰ هزار تن به مقصد عراق و نیمی دیگر به کشورهای حوزه خلیج فارس و افغانستان صادر شد. 

وی خبر داد: شرایط صادرات تخم مرغ ایران به روسیه برای نخستین بار فراهم شده و به احتمال زیاد از هفته آینده آغاز می‌شود؛ این موضوع در حال حاضر در مرحله بررسی‌های بهداشتی و دامپزشکی قرار دارد. 

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کاشان اظهار کرد: علاوه بر صادرات، خرید حمایتی دولت نیز به تعدیل بازار مرغ و تخم مرغ کمک کرده و سبب شده قیمت گوشت مرغ امروز برابر با قیمت مصوب آن در سال گذشته باشد؛ قیمت مصوب برای هر کیلو گوشت مرغ ۷۸۵۰۰ تومان و برای هر کیلو تخم مرغ ۴۷۳۰۰ تومان است.

مهدی زاد خاطرنشان کرد: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال جاری مرغداران مجبور بودند به دلیل مازاد، مرغ را به قیمتی پایین‌تر از نرخ مصوب بفروشند که به زیان آنها تمام می‌شد. 

وی تصریح کرد: قیمت مصوب کنونی نیز به ضرر مرغدار است زیرا هزینه‌های تولید در سال جاری نسبت به سال گذشته ۳۰درصد افزایش داشته اما چون ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب امسال را هنوز تعیین نکرده فعلا قیمت در نرخ مصوب پارسال ثبات گرفته است. 

رئیس کارگروه طیور اتاق بازرگانی ایران گفت: اتحادیه مرکزی مرغداران مرغ تخم‌گذار میهن از ابتدای سال بیش از ۲۰۰۰ تن تخم مرغ از مرغداران خریده است تا با تعدیل بازار به تداوم تولید کمک کند. 

وی در نهایت تاکید کرد: بی‌شک صادرات مرغ و تخم مرغ در ادامه سال تداوم خواهد داشت.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 20 خرداد، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,410
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir