صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

نیاز به برنامه‌ریزی برای صادرات جوجه یکروزه در نیمه دوم سال
داخلیدبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای صادرات جوجه یکروزه مازاد در نیمه دوم سال، از تصمیم وزیر جهاد کشاورزی برای صادرات مرغ مازاد کشور خبر داد...

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد آنلاین، محمدرضا صدیق‌پور، دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه  با تاکید بر اینکه در حال حاضر تولید جوجه یک روزه در کشور به ثبات رسیده است، گفت: اکنون ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه در داخل تولید می‌شود و ۱۰ میلیون قطعه از محل واردات تامین می‌شود.

وی ادامه داد: با جوجه‌ریزی واحدهای مرغ مادر که در حال جایگزینی هستند، جوجه‌ریزی برای واحدهای تولیدی به حد مطلوب می‌رسد و در نیمه دوم سال نه تنها واردات نداریم بلکه صادرکننده هم خواهیم بود.

به گفته صدیق‌پور، ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه‌داری که وارد کشور می‌شود، مربوط به جوجه گوشتی است و این واردات با هدف تامین ۱۵۰ میلیون قطعه مرغ در راستای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی وارد شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که چه شد بعد از مدتها خودکفایی در حوزه تامین جوجه یک روزه، ایران به واردکننده تخم مرغ نطفه‌دار تبدیل شد، توضیح داد: سال گذشته تولید جوجه مادر ما دچار وقفه شده بود، به همین خاطر به اندازه کافی جوجه‌ریزی اجداد صورت نگرفته بود. جوجه مادر هم به همین نسبت در سال گذشته کم بود.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه ادامه داد: سال قبل نصف این تعداد جوجه مادر داشتیم به همین خاطر مجبور بودیم گله‌ها را با سن بالاتر نگه داریم که کمبودها را جبران کنیم.

وی افزود: ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه‌دار بر اساس هدف‌گذاری وزارت جهاد کشاورزی وارد کشور شد؛ اما با جوجه‌ریزی مادر که از ابتدای سال روند عادی به خودش گرفته است، قطعا تولیداتمان در نیمه دوم سال به حد مطلوب می‌رسد و نیاز به واردات هم نخواهیم داشت.

صادرات مرغ مازاد برای تنظیم بازار

صدیق پور گفت: در حال حاضر تولید مرغ هم یک روند عادی به خودش گرفته است و این محصول به اندازه کافی تولید می‌شود؛ ضمن اینکه وزیر جهاد کشاورزی مصمم است سرریز این تولید را به صورت صادرات از دسترس بازار خارج کند تا موجبات افت قیمت مرغ زنده را رقم نزند.

وی درباره امکان صادرات جوجه یکروزه تصریح کرد: با این روندی که جوجه یکروزه در کشور تولید می‌شود، حدود پنج تا ۱۰ درصد مازاد تولید خواهیم داشت که باید برای صادرات آن اقدام کنیم. این مازاد تولید در نیمه دوم از ماه‌های دی و بهمن به بعد رقم خواهد خورد.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه درباره وجود بازار هدف برای جوجه یکروزه ایران توضیح داد: کشورهای حاشیه شامل افغانستان، عراق و ترکمنستان برای صادرات وجود دارند. جوجه یکروزه‌های تولید شده مربوط به لاین آرین و نژادهای خارجی است اما عمدتا خارجی هستند.

حال مرغداری‌ها را در برنامه‌های خاموشی مراعات کنید

صدیق‌پور درباره اثر خاموشی‌ها روی فعالیت مرغداران بیان کرد: در برنامه‌های خاموشی یک مقداری مراعات حال مرغداری‌ها را می‌کنند. امروز تمام واحدهای مرغداری دارای دیزل ژنراتور هستند. اگر به موقع نتواند این ژنراتورها را روشن کنند، فاجعه پیش می‌آید. البته خاموشی‌های ما کم است.

وی افزود: مرغداری مثل بقیه صنوف نیست و برای ما فعلا خاموشی در نظر نگرفته‌اند.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: اگر ۱۰ دقیقه برق مرغداری قطع شود، باید تمام جوجه‌ها و مرغ‌ها را بیرون بریزیم زیرا آنها مرتب تنفس می‌کنند و هواکش‌های ما در طول دوره‌ای که مرغ در سالن وجود دارد، همواره روشن است.

 


 

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 16 خرداد، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,222
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir