صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

بازسازی حلقه‌های زنجیره صنعت مرغ نهایی شد
داخلی
نیکبخت جوجه‌ریزی بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه در ماه را رکورد بی‌نظیر صنعت مرغ در کشور عنوان کرد و گفت: شیب نزولی جوجه‌ریزی و مرغ آماده کشتار در اواخر سال ۱۴۰۱ آغاز و در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۲ ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از موج محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی جوجه‌ریزی بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه در ماه را رکورد بی‌نظیر صنعت مرغ در کشور عنوان کرد و گفت: شیب نزولی جوجه‌ریزی و مرغ آماده کشتار در اواخر سال ۱۴۰۱ آغاز و در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۲ با شیب تند به نقطه گسست زنجیره تولید مرغ رسیده بود.

وی ادامه داد: کاستی تولید تنها در گوشت مرغ نبود، بلکه این نقصان در تخم‌مرغ هم نمود داشت و این دو منبع پروتئین پرمصرف سفره مردم، بازار پر نوسانی را تجربه می‌کرد و دولت ناگزیر از واردات گوشت مرغ گرم و منجمد از مبادی ترکیه و برزیل شد.

وی در همین رابطه به کارشکنی برخی واردکنندگان به منظور افزایش تنش کمبود این دو محصول در بازار داخل اشاره کرد و افزود: اهمیت امنیت غذایی و تأمین نیاز از تولید داخل در چنین مواقعی صد چندان می‌شود و سوءاستفاده کشورهای مبدا واردات از بازار متشنج داخل، قیمت تمام شده واردات را برای کشور واردکننده، افزایش می‌دهد.

وزیر جهاد کشاورزی با یادآوری این نکته که تأمین نیاز داخل از طریق واردات در صورت تأمین اعتبار باز هم غیر ممکن است، گفت: به صرف مهیا بودن همه عوامل، تأمین نیاز گوشت مرغ کشور از راه واردات به دلیل نیاز این تناژ از کالا به لجستیک عظیم حمل و نقل، غیر ممکن است.

نیکبخت برای حل این مشکل از راهبرد تأمین نیاز از تولید داخل در آغاز مسؤولیت وزارت جهاد کشاورزی گفت و تصریح کرد: ترمیم زنجیره تولید و بازسازی گله مرغ اجداد و مادر در دستور کار قرار گرفت و تأمین نهاده مطمئن، واحدهای تولیدکننده را بر روی ریل فعال‌سازی به حرکت درآورد.

وی مهرماه سال گذشته را سرآغاز شتاب گرفتن تولید مرغ و تکمیل حلقه زنجیره تولید آن دانست و گفت: تعریف هدف ۱۳۰ میلیون مرغ آماده کشتار و پیگیری لحظه به لحظه تولید در استان‌ها، گره کور نوسان بازار را گشود و ثبات در بازار تأثیر خود را نشان داد.

نیکبخت حفظ تولید را در فروردین ۱۴۰۳ که به طور سنتی تولید مرغ هر ساله با کاهش مواجه می‌شد را نمونه‌ای از پیام «تولید بدون توقف» خواند و افزود: این تلاش شبانه روزی در اردیبهشت ۱۴۰۳ جوجه‌ریزی را به بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه و مرغ آماده کشتار را از ۱۳۷ میلیون قطعه در هر ماه فراتر برده است.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: بازار مرغ و تخم‌مرغ با دنباله روی از الگوی تولید بیشینه با هدف صادرات، ضمن تأمین کافی نیاز داخل، تکمیل ذخایر راهبردی، صادرات تخم مرغ را از ابتدای امسال تاکنون به رقم ۳۷ هزار تن رسانده که بازار این محصولات، یکنواختی و پایداری را تجربه می‌کند.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 12 خرداد، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,213
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir