صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

بازار نهاده‌های دامی متعادل است
داخلی
 دبیرکل کانون پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: بنابر آمار در اردیبهشت بیش از ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که پیش بینی می شود در خرداد هم همین میزان جوجه ریزی صورت بگیرد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دبیرکل کانون پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: هم اکنون بازار نهاده‌های دامی متعادل است به طوریکه کمبودی در توزیع نهاده با نرخ مصوب نداریم.

پرویز فروغی، دبیرکل کانون پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: بنابر آمار در اردیبهشت بیش از ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که پیش بینی می شود در خرداد هم همین میزان جوجه ریزی صورت بگیرد.

او متوسط سرانه مصرف ماهانه به ازای هر نفر را ۲.۵ کیلو اعلام کرد و افزود: بر اساس جوجه ریزی صورت گرفته ماهانه ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می شود که این میزان مازاد بر نیاز است.

فروغی از توزیع روزانه ۷ هزار تن در سطح کشور خبر داد و گفت: با احتساب سرانه مصرف، ماهانه ۲۱۰ هزار تن مرغ مورد نیاز است.

دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ گوشتی با تاکید بر تداوم صادرات مرغ افزود: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری، امکان صادرات مرغ به بازارهای هدف وجود دارد، اما صادرات نباید مقطعی باشد به طوریکه مازاد ۱۳۰ میلیون قطعه به بازارهای هدف صادر شود.

او قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده در سایر استان ها را ۵۵ تا ۵۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون قیمت تمام شده و منطقی مرغ بالای ۶۰ هزار تومان است که انتظار می رود نرخ هرچه سریع تر اصلاح شود.

فروغی با بیان اینکه مشکلی در توزیع نهاده های دامی نداریم، گفت: هم اکنون نهاده با نرخ مصوب به میزان کافی در سامانه بازارگاه موجود است، اما قیمت جوجه یکروزه کماکان بالاست.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 9 خرداد، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,156
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir