صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

امسال بیش از ۳ میلیون تن گوشت مرغ تولید می‌شود
داخلی
حسن نژاد گفت: سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزارتن گوشت سفید تولید شد که این میزان امسال به بیش از ۳ میلیون تن خواهد رسید...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزارتن گوشت سفید تولید شد که این میزان امسال به بیش از ۳ میلیون تن خواهد رسید.

محمدابراهیم حسن نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه صف اول حاضر شد و به سوالاتی پاسخ داد.

این مقام مسئول افزود: با توجه به اینکه در کشور بیش از ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری در حوزه تولید گوشت سفید داریم، سالیانه حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزارتن گوشت سفید تولید می‌شود. در سال ۱۴۰۲، بیش از یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام شد که رشد قابل توجهی نسبت به سنوات گذشته داشت. برای امسال نیز در حوزه تولید گوشت سفید خوداتکایی را در اهداف داریم و برنامه این است که علاوه بر تامین نیاز جامعه همه ذخایر استراتژیک هم از تولید داخل تامین شود. همچنین برنامه‌ای هم برای صادرات مازاد تولید داریم و تاکنون در سال ۱۴۰۳ بیش از ۴ هزار تن صادرات گوشت مرغ داشتیم. برای امسال در راستای جهش تولید برنامه داریم حدود ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن تولید مرغ داشته باشیم.

او ادامه داد: بیش از نیاز کشور تولید تخم مرغ داریم و در سال گذشته حدود ۱ میلیون ۱۳۰ هزار تن تولید تخم مرغ در کشور انجام شد و ۱۳۰ هزار تن آن به کشور‌های اطراف صادر شد. برنامه ما برای سال ۱۴۰۳ صادرات ۱۶۰ هزار تنی تخم مرغ است که در کنار نیاز داخل که ۱ میلیون و ۵۰ هزار تن است تامین خواهد شد.

حسن نژاد با اشاره به اینکه میزان تولید گوشت قرمز حدود ۹۰۰ هزار تن بوده است گفت: نیاز داخل کشور بیش از این است و این نیاز از طریق واردات تامین می‌شود. ۱۴۰، تا ۱۵۰ هزار تن نیاز به واردات گوشت قرمز داریم. امسال برنامه ما در راستای افزایش تولید است تا امکان خود اتکایی فراهم شود.

او افزود: در سال ۱۴۰۲ اقدامات خوبی در خصوص احیای دام مولد اتفاق افتاد. در ۶ ماه ابتدایی این سال با گرانی علوفه روبرو بودیم که با اقدام وزارت جهاد کشاورزی ۱ میلیون تن نهاده مدت دار در اختیار دامداران قرار گرفت که بدون هزینه دامشان را تغذیه کنند. شاهد هستیم که این اقدام اثرگذار بود و اثرات آن در ۱۴۰۳ مشخص خواهد شد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 26 اردیبهشت، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,109
بازدید ديروز : 2,398
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir