صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

توان تولید بیش از ۳ میلیون تن گوشت مرغ را داریم
داخلیدر حالی بازار گوشت و مرغ همواره با نوسانات قیمتی مواجه است که عوامل بسیاری بر این نوسانات موثر است و کمبود برخی نهاده ها گاه و بیگاه این نوسانات را رقم می زند. با این وجود ظرفیت های تولید ...

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به توان تولید بیش از ۳ میلیون تنی گوشت مرغ در کشور گفت: ضمن پرهیز از اعمال قیمت ‌های دستوری برای جهش تولید باید برای تولیدکننده و بازرگان هم اعتمادسازی کرد.

 در حالی بازار گوشت و مرغ همواره با نوسانات قیمتی مواجه است که عوامل بسیاری بر این نوسانات موثر است و کمبود برخی نهاده ها گاه و بیگاه این نوسانات را رقم می زند. با این وجود ظرفیت های تولید در بخش طیور بالا است و به تبع در صورت فراهم بودن شرایط توان صادراتی در این حوزه نیز قابل توجه است.

 

بیش از ۳ میلیون تن توان تولید گوشت مرغ داریم

علی ابراهیمی، رییس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در خصوص توانمندی های این بخش به خبرنگار بازار می گوید: در حال حاضر توان تولید بیش از ۳ میلیون تن تولید گوشت مرغ و توان صادراتی بیش از ۲۰۰ هزار تن در سال را دارا هستیم.

ابراهیمی همچنین گفت: با توجه به وجود توانمندی ‌های بسیار قابل توجه بخش مردمی در تولید در صورتی که دولت آمادگی اعتماد و اعطای وظایف تصدی ‌گری به خود مردم و تشکل‌ های مربوطه و پرهیز از اعمال مدیریت اقتصاد دولتی را داشته باشد قطعا شاهد رشد و شکوفایی قابل توجه خواهیم بود.

رئیس اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور همچنین در پاسخ به این سوال که برای محقق شدن جهش تولید چه شرایط یا زیرساخت هایی در این حوزه نیاز است گفت: اجازه برنامه ریزی و مدیریت تولید و بازار مصرف به مردم و تشکل ‌های مردم ‌نهاد، حمایت معنوی و قانونی از سرمایه ‌گذاری بخش مردمی از اصلی ترین پیش نیازها برای رخ دادن جهش تولید در حوزه طیور کشور است.

ابراهیمی ادامه داد: علاوه بر موارد یاد شده پرهیز از اعمال قیمت ‌های دستوری و اعتماد به بازار، زمینه سازی دسترسی آسان‌تر به نقدینگی و سرمایه مورد نیاز، اعتماد سازی برای تولید کنندگان و اعتماد سازی برای بازرگانان فعال در کشور از دیگر شرایط اساسی است که بایستی برای اینکه در سال جاری شاهد رشد و جهش تولید باشیم فراهم شود.

 

ایالات متحده و چین یک سوم تولید جهانی گوشت طیور را رقم می زنند

گفتنی است در حوزه تولید گوشت مرغ کشور ایالات متحده با تولید بیش از ۲۱ میلیون تن در سال بزرگترین تولیدکننده است و پس از آن نیز کشورهای برزیل با تولید حدود ۱۵ میلیون تن و چین با تولید بیش از ۱۴ میلیون تن در رتبه دوم و سوم قرار دارند. به این ترتیب ایالات متحده و چین مجموعا حدود یک سوم تولید جهانی گوشت طیور را رقم می زنند.

گزارشات جهانی همچنین حاکی است در سال ۲۰۲۳ کشورهای روسیه با تولید حدود ۵ میلیون تن، مکزیک با بیش از ۴ میلیون تن، اندونزی با حدود ۴ میلیون تن، هند با بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن، تایلند با بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، لهستان با بالغ بر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و ترکیه با تولید سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در جایگاه چهارم تا دهم تولید گوشت طیور قرار دارند.

 

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 19 اردیبهشت، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,127
بازدید ديروز : 2,398
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir