صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

نگاه حاکمیتی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در پایداری تولید و بازار صنعت مرغ
داخلی
شیرزاد افزود: شرکت پشتیبانی امور دام کشور در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه ریزی و امکان کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در دو مقطع مبادرت به خرید از محل مازاد تولید...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام بابیان این‌که گام‌های پایداری صنعت مرغ کشور از نگاه حاکمیتی شرکت پشتیبانی امور دام خرید مازاد تولید، قراردادهای خرید آتی و تقویت و تشویق صادرات هستند توضیح داد: نخستین گام، خرید مرغ تولیدی مازاد و جمع‌آوری بیش‌بودها از بازار است که دستورالعمل آن صادر و به استان‌ها ابلاغ شده و بر اساس آن، تاکنون بیش از هشت هزار تن مرغِ مازاد خریداری و از استان‌ها جمع‌آوری گردیده است.

او افزود: شرکت پشتیبانی امور دام کشور در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی با توجه به روند افزایش تولید جوجه ریزی و امکان کاهش قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ در دو مقطع مبادرت به خرید از محل مازاد تولید داخل کرده است که در مقطع اول حدود ۸ هزار تن و در مقطع دوم نیز بیش از ۱۲ هزار تن خرید تنظیم بازاری برای تأمین ذخایر از محل تولید داخلی انجام‌شده است و با تمهیداتی که در وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام کشور اندیشیده شده هیچ نگرانی درزمینه تأمین، عرضه و توزیع مرغ در ماه مبارک رمضان و ایام عید وجود ندارد. این مقام مسئول گفت: خریدهای صورت گرفته توسط شرکت پشتیبانی امور دام از مرغداران مستقل، زنجیره‌های تولید، اتحادیه‌های تحت نظارت سازمان تعاون روستایی و تحت پوشش اتاق تعاون و تشکل‌های تولیدی است.

قراردادهای خرید آتی؛ نسل جدید قراردادها

او گام دوم پایداری صنعت مرغ را توسعه قراردادهای خرید آتی اعلام کرد و آن را جهشی بزرگ در تعامل شرکت با زنجیره‌های بزرگ در بازسازی صنعت مرغ کشور دانست.

به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، رویکرد این قراردادها تأمین بهنگام نهاده، تضمین خرید مرغ و تشویق مرغداران به تهاتر توأمان نهاده با مرغ به‌صورت مرحله‌ای با ریسک کم برای تولیدکننده و ریسک حداکثری برای شرکت است. محتوای این قراردادها ناظر بر استمرار در تولید جوجه یک‌روزه بوده، به‌طوری‌که روند جوجه ریزی در ابتدای سال دچار نقصان و کاهش نشود و مرغدار با ایمنی و آسودگی بیشتری به تولید مرغ بپردازد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام توضیح داد: در نسل جدید قراردادها هم تضمین خرید مرغ و هم تأمین و لجستیک بر عهده شرکت پشتیبانی امور دام کشور بوده که به مدیران استانی برای اجرا ابلاغ شده است. ۱.۵ همت اعتبار برای خرید این مقدار مرغ در طرح خرید آتی در نظر گرفته‌شده است.

شیرزاد ادامه داد: هدف از انعقاد این قراردادها تأمین پایدار و مستمر نهاده‌ها، تضمین مرغ‌های تولیدی توسط مرغداران به قیمت منصفانه و عادلانه و جلوگیری از ریزش قیمت مرغ و پیش‌تولید مرغ است.

او افزود: در این شیوه خرید، صد درصد نهاده در یک دوره ۴۵ روزه به‌صورت نقدی و کالایی تحویل مرغداران می‌شود و اگر مرغداران به جوجه ریزی مکفی در ابتدای اسفند و تحویل در ۱۵ فروردین اقدام کنند؛ به‌عنوان مشوق زمانی مشمول دریافت صددرصدی نهاده خواهند شد.

شیرزاد سومین گام را تقویت و تشویق صادرات به‌ویژه مرغ آرین اعلام کرد و اطمینان داد که این سه اقدام پایداری صنعت مرغ را در آینده تضمین می‌کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: تاکنون از ۱۴ استان مرغ مازاد بر نیاز بازار خریداری‌شده است. استان‌های مازندران، اصفهان و البرز با توجه به آمار میزان تناژ خریداری‌شده به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم هستند. این خریدها از طریق دستورالعمل‌های شرکت پشتیبانی امور دام کشور به ادارات کل پشتیبانی امور دام استان‌ها ابلاغ و به جامعه هدف اطلاع‌رسانی شده و کلیه خریدها با انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان اجرایی شده است.

شیرزاد افزود: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده بین شرکت پشتیبانی امور دام کشور و بخش خصوصی روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ تن محموله گوشت مرغ گرم از استان‌های هم‌جوار شامل مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، زنجان، قزوین و البرز وارد استان تهران می‌شود که از این میان به ترتیب استان‌های مازندران، گیلان و گلستان به‌عنوان استان‌های معین بیشترین سهم تأمین بازار را دارند. در همین راستا ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن از محموله‌های واردشده به استان تهران در اختیار میدان بهمن به‌عنوان بارانداز و توزیع‌کننده اصلی گوشت مرغ قرار می‌گیرند.

مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور با تأکید بر اینکه مدیران پشتیبانی امور دام استان‌های تأمین‌کننده گوشت مرغ استان تهران موظف به انجام نظارت عالیه بر ارسال میزان سهمیه تخصیصی روزانه به استان مقصد هستند افزود: در راستای رصد بهنگام و به‌موقع بازار گوشت مرغ گرم وامداد رسانی در صورت بروز هرگونه مشکل، نماینده شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میدان بهمن استقرار داشته و بر روند فعالیت‌ها نظارت می‌کند.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 6 فروردین، 1403 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,335
بازدید ديروز : 3,632
تبلیغات


 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir