صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

کاهش قیمت مرغ در پی افزایش عرضه
داخلی
آمار عرضه گوشت انواع طیور که عمده آن از گوشت مرغ تشکیل شده، حاکی از افزایش وزن و تعداد کل لاشه عرضه شده قابل مصرف آن‌ها در ماه گذشته هستند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اکوایران بررسی‌ها حاکی از آن است که در یازدهمین ماه از 1402 تعداد لاشه‌های عرضه شده انواع طیور و وزن آن‌ها چه در مقایسه با بهمن 1401 و چه در قیاس با دی ماه 1402 بیشتر شده است. این درحالیست که در سطوح بازار نیز قیمت گوشت مرغ در قیاس با ماه گذشته حدود 5.4 درصد کاهش یافته است.

قیمت گوشت مرغ در بهمن ماه 1402 در مقایسه با دی ماه کاهش یافت و کمترین قیمت میانگین آن در سطح استان‌ها کیلویی 80 هزار تومان و بیشترین مقدار میانگین آن حدود 95 هزار تومان بوده است. این درحالیست که آمار عرضه گوشت انواع طیور که عمده آن از گوشت مرغ تشکیل شده، حاکی از افزایش وزن و تعداد کل لاشه عرضه شده قابل مصرف آن‌ها در ماه گذشته هستند.

افزایش عرضه مرغ و انواع طیور در ماه گذشته

بر اساس آمارهای منتشر شده از مرکز آمار در بهمن ماه 1402 مجموعا 111 میلیون لاشه قابل مصرف انواع طیور در کشتارگاه‌های کشور وجود داشته که بیش از 107 میلیون لاشه آن گوشت مرغ بوده است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد لاشه‌های قابل مصرف انواع طیور در بهمن ماه سال جاری حدود 12 درصد در مقایسه با بهمن 1401 رشد کرده است و حتی در مقایسه با دی ماه 1402 حدود 9 درصد افزایش یافته است. 

علاوه بر افزایش تعداد لاشه‌ها، وزن کل لاشه‌ها نیز طی ماه گذشته در مقایسه با بهمن 1401 بیشتر شده است. آمارها نشان می‌دهد وزن کل لاشه‌ها در یازدهمین ماه سال جاری به 214 هزار تن رسیده که نسبت به بهمن 1401 حدود 10 درصد و در مقایسه با دی ماه 1402 حدود 12 درصد بالاتر است. 

هرچند سهم بوقلمون، بلدرچین و سایر پرنده‌ها سهم ناچیزی از کل عرضه گوشت طیور را دارند اما آمارها حاکی از افزایش وزن وتعداد لاشه‌های بوقلمون و بلدرچین در قیاس با بهمن 1402 هستند و در عوض، تعداد و وزن گوشت شترمرغ و سایر انواع طیور در مقایسه با ماه یازدهم از 1401 کاهش پیدا کرده است.

وزن لاشه‌ طیور در بهمن ماه 1402 بیشتر از دی و کمتر از بهمن 1401 شده است

این درحالیست که وزن هر یک از لاشه‌ها در بهمن 1401 حدود 1 کیلو و 930 گرم برآورد می‌شود. با توجه به اینکه این عدد در بهمن 1401 حدود 1 کیلو و 950 گرم و در دی ماه 1402 حدود 1 کیلو و 890 گرم بوده است، می‌توان مشاهده کرد میانگین وزن در هر لاشه در یازدهمین ماه 1402 نسبت به دی ماه همین سال افزایش و در قیاس با بهمن 1401 کاهش داشته است.

 

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 23 اسفند، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,254
بازدید ديروز : 3,632
تبلیغات


 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir